Na pomoc po nawałnicy mogą liczyć także osoby prywatne

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie poinformował, iż pomoc po nawałnicy otrzymają nie tylko spółdzielnie mieszkaniowe, ale także osoby prywatne. W tym celu zostanie uruchomiony specjalny program.

Wciąż trwa wielkie sprzątanie po burzy, która 23 lipca przeszła nad Krakowem. Według wstępnego bilansu, wywróconych i złamanych zostało ponad 100 drzew, a ponad 200 zgłoszeń dotyczyło ich uszkodzenia. Zniszczenia nie ominęły również krakowskich lasów. To właśnie tam prace mają potrwać najdłużej.

– Pomoc potrzebna jest w wielu miejscach, dlatego zdecydowaliśmy się, aby udzielić jej również w niestandardowym, szerszym zakresie – informuje ZZM w Krakowie.

Wsparcie po nawałnicy otrzymają więc nie tylko spółdzielnie mieszkaniowe, ale także osoby prywatne.

Podczas jesiennego sadzenia lasów uruchomiony zostanie program, w ramach którego prywatni właściciele będą mogli zgłaszać zapotrzebowanie na sadzonki drzew w zamian za drzewa, które uległy zniszczeniu. Szczegóły dotyczące zapisów i ich formy pojawią się we wrześniu.

Z kolei spółdzielnie mieszkaniowe mogą zgłaszać zapotrzebowanie na nowe drzewa, pisząc na adres sekretariat@zzm.krakow.pl. ZZM pomoże nie tylko w sadzeniu drzew jesienią oraz wiosną przyszłego roku, ale także w kwestii doboru gatunkowego drzew.