Na rondzie Matecznego wyremontują nie tylko nawierzchnię ale również torowisko [Podcast]

fot. Krzysztof Kalinowski

Jak będzie wyglądał remont Alei Trzech Wieszczów? Czy prace na rondzie Matecznego będą prowadzone tylko w nocy? Dlaczego na pół miesiąca tramwaje nie będą kursowały ul. Kalwaryjską? Na czym polega akcja „Zadbana ulica” – o tym rozmawiamy z Michałem Pyclikiem, rzecznikiem prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

W czwartek wieczorem na al. Słowackiego rozpoczął się pierwszy etap Alei Trzech Wieszczów. – Modernizację będzie prowadzili głównie nocami. Co prawda dziś jeden z naszych wykonawców rozpoczął zadanie w ciągu dnia, ale jak tylko dotarła do nas ta informacja, to został poproszony, aby trzymał się przyjętego harmonogramu – mówi Pyclik. Dodaje, że prace mają odbywać się nocami oraz fragmentami, aby minimalizować utrudnienia w ciągu dnia, kiedy ruch jest największy.

Zdradza, że pod koniec lipca rozpocznie się remont ulicy Kamieńskiego od ronda Matecznego do ul. Puszkarskiej. W pierwszej kolejności nowa nawierzchnia pojawi się na łącznicach z ul. Powstańców Śląskich oraz Tischnera.

– To na pewno będzie duże utrudnienie, bo rondo Matecznego przenosi duży ruchu i niespecjalnie można wyznaczyć objazdy, dlatego prace chcemy przeprowadzić przy zachowaniu ruchu i wykonać je na przełomie lipca i sierpnia, kiedy jest najmniejszy ruch na ulicach Krakowa – tłumaczy.

– Na rondzie Matecznego prace potrwają dłużej, bo nie będziemy wymieniali tylko nawierzchni, ale również torowisko. Przy zastosowaniu technologii prefabrykatów betonowych jesteśmy w stanie skrócić czas pracy do ok. dwóch tygodni – podkreśla Pyclik.