„Na zdrową nutę”. W Teatrze Groteska zabrzmią utwory wykonane przez medyków

Teatr Groteska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Śpiewający medycy na scenie Groteski. Już 17 grudnia odbędzie się Świąteczny Koncert Specjalny „Na zdrową nutę”, który połączy artystów i lekarzy. Wszystko w szczytnym celu – pomocy osobom starszym.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz Centrum Seniora w Krakowie, które prowadzi Wolontariat św. Eliasza.

­­– Cieszę się, że już po raz drugi możemy współorganizować tak piękne i doniosłe społecznie wydarzenie. Groteska szeroko otwiera drzwi dla takich inicjatyw. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym przedświątecznym okresie zechcą podzielić się dobrem spędzając wieczór na koncercie charytatywnym w naszym teatrze – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

Śpiewający lekarze na scenie Groteski

Podczas II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenek Medyków i Pacjentów „Na zdrową nutę” wystąpią lekarze, którzy w wolnym czasie realizują się muzycznie. Gościem specjalnym koncertu będzie lider „Elektrycznych Gitar” – Kuba Sienkiewicz – na co dzień pracujący jako neurolog. Na scenie pojawi się także psycholog Czesław Jakubiec oraz chirurg plastyczny Konrad Mastyło.

– Po raz kolejny zaprosiliśmy do projektu lekarzy, którzy na co dzień w placówkach medycznych zajmują się swoimi pacjentami, a po godzinach z pasją realizują się muzycznie. Będziemy mieli przyjemność wysłuchać ich podczas grudniowego koncertu w Grotesce. Jestem przekonany, że ogromna energia, która od nich bije, udzieli się wszystkim gościom – mówi Marcin Mikos, dyrektor Fundacji Zdrowia Publicznego, współorganizator koncertu.

Na deskach Teatru Groteska zaprezentują się m.in.: prof. Anna Sowa-Staszczak (kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a jednocześnie wokalistka i kompozytorka zespołu „Akustyczna OpeRacja”), prof. Sebastian Giebel (zastępca dyrektora Oddziału ds. Klinicznych Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, hematolog i onkolog – lider zespołu AUTENTIKOS, promujący drugą płytę studyjną zespołu pod nazwą „Fejm”), dr Marek Posobkiewicz (wieloletni Główny Inspektor Sanitarny Kraju, znany muzycznej publiczności jako „Don Gisu”), a także łódzki pulmonolog dr Tomasz Karauda.

Świąteczny Koncert Specjalny „Na zdrową nutę” odbędzie się w 17 grudnia o godz. 18:00 w Teatrze Groteska.

– Muzykujący medycy przygotowali bogaty repertuar muzyczny promujący w swoich treściach zdrowy styl życia – zapowiada Marcin Mikos.

Organizatorami II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Medyków i Pacjentów „Na zdrową nutę” są Teatr Groteska, Fundacja Zdrowia Publicznego, Stowarzyszenie Wolontariatu św. Eliasza oraz Stowarzyszenie im. Inspektora Marka Woźniczki.