Kiermash. Targi mody i designu powracają w świątecznej odsłonie

fot. Michał Ziębowicz/mat. prasowe Kiermashu

17 i 18 grudnia w Hali Cracovii czekać będą świąteczne prezenty. Wszystko za sprawą bożonarodzeniowego Kiermashu, czyli małopolskich targów mody niezależnej i designu. Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych.

Co roku grudniowy Kiermash przyciąga nie tylko mieszkańców Krakowa, ale także turystów. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego lokalne manufaktury oferują kawałek swojej całorocznej pracy, by spełnić świąteczne marzenia i zaopatrzyć gości w oryginalne prezenty.

Moda i design dla każdego

W weekend, 17 i 18 grudnia, w Hali Cracovii przy krakowskich Błoniach będzie można znaleźć znane, choć niszowe polskie marki. Wśród propozycji nie tylko ubrania, gadżety, akcesoria czy kosmetyki, ale także moc pomysłów na upominki. Od choinkowych ozdób, przez zimowe smakołyki, aż po biżuterię i tradycyjne skarpety. Wszystko stworzone w etycznym i odpowiedzialnym duchu #lesswaste.

By odwiedzający mogli poczuć świąteczny klimat, hala zostanie udekorowana gwiazdkowymi motywami i świeżymi, pachnącymi gałązkami tradycyjnych iglaków.

– Już nie możemy doczekać się grudniowej edycji KIERMASHu. Obiecujemy Wam naprawdę magiczny klimat, pełen niespodzianek i nowości. Nasi wystawcy jak zwykle pokażą ubrania stworzone z myślą o wszystkich, którzy uwielbiają modę i stawiają na najwyższą jakość tkanin i wykonania. Bardzo ważnym punktem na mapie targów będzie strefa ukraińskich rękodzielniczek „ORNAMENT UA”. Pamiętajcie, zimowy KIERMASH to idealna okazja, by kupić oryginalne prezenty pod choinkę dla bliskich, przyjaciół i… dla siebie samych – zapowiadają organizatorzy Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan.

Świątecznie, modowo, ekologicznie

Jak będzie wyglądał tegoroczny bożonarodzeniowy Kiermash? Oprócz choinkowych ozdób i świątecznych pyszności odwiedzający będą mogli kupić jakościowe płaszcze i kolorowe kurtki, ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki, ręcznie wytwarzaną biżuterię i pieczołowicie wyselekcjonowany design.

Na targach nie zabraknie naturalnych, ekologicznych i wegańskich kosmetyków, idealnych na zimowy czas, kiedy skóra potrzebuje dodatkowej ochrony.

Kiermash po raz kolejny łączy siły z ART&FOOD BAZAR, czyli cyklicznym krakowskim wydarzeniem kulinarnym, które powstało z miłości do śródziemnomorskich targowisk i Starego Kleparza. W strefie świątecznych pyszność pojawi się 15 wystawców, oferujących desery, kawy, herbaty, przetwory oraz prezenty kulinarne. Nie zabraknie też aromatycznego grzańca.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych i przygotowali dla nich specjalne atrakcje. Podczas wydarzenia odbędą warsztaty dla dzieci, które poprowadzi Justyna Mazur z Litograf Studio. To pracownia realizująca pomysły artystyczne, drukując na ścianach, tkaninach i kamieniach.

Kiermash zaprasza więc do artystycznego kącika „Świąteczne Stemplowanie”. Do zdobienia papieru zimowymi motywami będzie można użyć specjalnych stempli, farb, sznurków i kokardek. Warsztaty będą dwujęzyczne – polsko-ukraińskie.

Z myślą o Ukrainie

Nie zapominając o wciąż trwającym konflikcie zbrojnym za naszą wschodnią granicą, organizatorzy pragną zaprosić wraz z krakowską Fundacją Kocham Dębniki do strefy „ORNAMENT UA”.

Fundacja Kocham Dębniki jest pozarządową organizacją powstałą z potrzeby współdziałania, integracji i wzajemnego wsparcia i od wielu miesięcy aktywnie działa na rzecz pomocy uchodźczyniom wojennym przybyłym do Krakowa.

„ORNAMENT UA” to nazwa specjalnej strefy ukraińskich rękodzielniczek, które w ostatnich miesiącach znalazły schronienie i często nowy życiowy start na terenie Krakowa. Spotkacie tu kilka stanowisk ukraińskich twórczyń, na których będzie można zobaczyć i kupić nie tylko oryginalne projekty ozdób, biżuterii i obrazów nawiązujących do lokalnej kultury, ale także kawałek osobistej historii i emocji, która towarzyszyła każdej z artystek podczas tworzenia tych wyrobów.

Świąteczny Kiermash odbędzie się 17 i 18 grudnia w Hali Cracovii w godz. 11:00–19:00. Wstęp wolny.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.