Nawierzchnia na nowej kładce do poprawy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wykonawca kładki rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego będzie musiał poprawić nawierzchnię na części obiektu. Rowerzyści zwracali uwagę na nierówności.

Kładka została oddana do użytku 27 lipca ubiegłego roku. To jedna z najważniejszych inwestycji rowerowych w mieście od lat. Od razu pojawiły się jednak głosy, że nowy obiekt nie spełnia wszystkich oczekiwań – nawierzchnia jest nierówna, co jest odczuwalne zwłaszcza przy większych prędkościach.

Sprawdzili

Urzędnicy uspokajali wówczas, że nawierzchnia nie została jeszcze odebrana od wykonawcy i zlecili wykonanie dodatkowych pomiarów równości nawierzchni. Rzecznik jednostki informował później, że faktycznie na ok. 30-metrowym fragmencie są miejsca, w których normy dotyczące nierówności są przekroczone. Chodziło o część kładki przebiegającej nad torami kolejowymi. ZDMK zwrócił się do wykonawcy z prośbą o wyjaśnienia.

Teraz wiadomo już, że firma będzie musiała poprawić nawierzchnię, i to nie na 30-metrowym, lecz 210-metrowym odcinku.

– Koszty są po stronie wykonawcy – mówi nam Renata Postawa-Giza z biura prasowego jednostki. – Prace mają być wykonane do końca czerwca – dodaje.

Licznik

Od grudnia przy kładce działa licznik, który rejestruje przejeżdżających rowerzystów. Dzięki temu będzie można na bieżąco śledzić, czy kładka spełnia swoje zadanie.