Nawierzchnia na ul. Prądnickiej do wymiany

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na ten remont czekało wielu kierowców dojeżdżających do centrum Krakowa od strony Krowodrzy Górki. Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpocznie wkrótce prace na ulicy Prądnickiej.

Ulica ma zostać wyremontowana na całym odcinku od skrzyżowania z al. Słowackiego do przejazdu pod wiaduktem kolejowym. Nowa nawierzchnia połączy się więc z odcinkiem przebudowanym niedawno przez kolejarzy w ramach modernizacji linii kolejowej.

Wykonawca planuje rozpocząć prace w sobotę, 19 marca. Roboty będą podzielone na trzy etapy. W pierwszym prace będą prowadzone na odcinku od wjazdu na pętlę do wiaduktu kolejowego – przy utrzymaniu ruchu jednokierunkowego (od wiaduktu w kierunku al. Słowackiego). W drugim – na fragmencie od ATW do ul. Wrocławskiej, przy całkowitym zamknięciu tego odcinka. W trzecim – od ul. Wrocławskiej do wjazdu na pętlę, również przy całkowitym zamknięciu. Planowane zamknięcia w drugim i trzecim etapie znacznie skrócą czas prac, mniej więcej o połowę. Cały remont potrwa do końca czerwca.

– To jedna z ulic, w sprawie której otrzymywaliśmy najwięcej zgłoszeń od mieszkańców. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i już wkrótce kierowcy przejadą po nowej jezdni – zapewnia Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Dalsze plany

W planie na rok 2023 ZDMK ma również wymianę nawierzchni na ulicach Doktora Twardego i Bratysławskiej.

W sąsiedztwie trwa natomiast duża miejska inwestycja – budowa linii tramwajowej na Górkę Narodową, która obejmuje również przebudowę skrzyżowania ulic Wybickiego, Doktora Twardego i Bratysławskiej. Prowadzone przez Zarząd Inwestycji Miejskich prace w dalszych etapach będą się wiązać ze zmianami w organizacji ruchu dla kierowców, rowerzystów, pieszych i przede wszystkim pasażerów komunikacji miejskiej. Dlatego ustalono, że w pierwszej kolejności powinny zostać wykonane roboty ZDMK na Prądnickiej.

Sprawdź mapy

Od al. Daszyńskiego na Grzegórzkach ZDMK rozpoczął rekordowy program remontów nakładkowych, w ramach którego nową nawierzchnię ma zyskać ok. 100 ulic lub ich fragmentów w każdej z osiemnastu dzielnic Krakowa.

Więcej o pracach na krakowskich drogach: mapy.zdmk.krakow.pl

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza