Nie masz pomysłu na wakacje? Kraków Airport organizuje półkolonie

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko przeżyło niesamowitą przygodę ucząc się przy okazji nowych umiejętności to zapraszamy na półkolonie – mówią przedstawiciele Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

W okresie wakacyjnym Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na campy – czyli półkolonie tematyczne. W zależności od tygodnia będą to naprzemiennie tematy podróżnicze i lotnicze.

W pięć dni dookoła świata

Czy w pięć dni można odwiedzić wszystkie kontynenty? Przekonają się o tym uczestnicy półkolonii. Podczas zajęć „W 5 dni dookoła świata” uczestnicy poznają elementy kultury danych krajów (m.in. potrawy, zwyczaje, zabytki, języki), poruszą tematy z dziedziny geografii oraz dowiedzą się jak prawidłowo przygotować swoją podróż (m.in. poznają procedury lotniskowe, ścieżkę pasażera).

– Camp to oczywiście czas odpoczynku i zabawy, więc wszystkie zajęcia nastawione są na aktywne spędzanie czasu w gronie rówieśników umożliwiające rozwój umiejętności i zainteresowań uczestników – mówi Jolanta Rokosz z Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Lotniczy detektyw

Natomiast podczas campu „Czy leci z nami pilot?” uczestnicy poczują się jak prawdziwi detektywi i rozwiążą lotniczą zagadkę, poznając, przy okazji - procedury, zawody i infrastrukturę lotniskową.

Zajęcia nastawione są na rozwój logicznego myślenia (m.in. metoda dedukcji, metoda indukcji), nauczanie przez eksperymentowanie, stymulowanie kreatywności i twórczego myślenia, poruszanie tematyki związanej z zakresem lotnictwa (m.in. poznanie rodzajów statków powietrznych, infrastruktury i zawodów lotniskowych).

Prosta rejestracja

Campy trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7-16:30, przy czym pierwsza i ostatnia godzina to czas świetlicowy, w którym można przyprowadzać i odbierać dzieci. Podczas campu zapewnione jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) oraz opieka wykwalifikowanej kadry. Cena półkolonii to 550 zł/os. za pięć dni, są zniżki dla rodzeństw oraz za udział w kilku turnusach.

Jak zgłosić dziecko do udziału w półkoloniach? Najprościej wypełnić formularz rejestracyjny na stronie krakowskiego lotniska [FORMULARZ REJESTRACYJNY]

Zajęcia dla uczniów szkół średnich

Uczniów szkół średnich pasjonujących się lotnictwem lub podróżami zapraszamy pod koniec sierpnia na tygodniowe zajęcia specjalistyczne – Akademię Lotniczą oraz Akademię Turystyczną.

Zajęcia Akademii Lotniczej poruszają najważniejsze aspekty dotyczące m. in. zagadnień matematycznych i fizycznych związanych z lataniem, wyposażenia lotnisk, obsługi pasażerów, obsługi samolotu oraz służb pracujących na terenie portu lotniczego.

Natomiast program zajęć Akademii Turystycznej dotyczy wszystkich aspektów podróży (nie tylko) lotniczych. W trakcie Akademii uczestnicy poznają m.in. szczegóły procedur lotniskowych, wymagania i procedury związane z przekraczaniem granic, budowę terminala pasażerskiego, zawody wykonywane na terenie lotniska oraz zasady planowania wyjazdu. Szczegóły na stronie: www.krakowairport.pl/campy.

comments powered by Disqus