Nie wyleciał na wakacje przez stary dowód osobisty

fot. materiał prasowy

39-latek z Wodzisławia Śląskiego to już siódmy pasażer w przeciągu miesiąca, który przedstawił do kontroli granicznej na krakowskim lotnisku unieważniony dowód osobisty. Zarówno jemu, jak i pozostałej szóstce pasażerów, strażnicy graniczni nie zezwolili na przekroczenie granicy.

Tylko od początku maja funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach nie zezwolili na wylot z Polski siedmiu pasażerom, których dowody osobiste zostały unieważnione administracyjnie.

Ostatnią taką osobą był 39-latek z Wodzisławia Śląskiego, który miał zaplanowane wakacje w Bułgarii. Niestety podczas kontroli granicznej okazało się, że jego dokument został unieważniony przed organ wydający z powodu zmiany danych personalnych. W związku z tym, że mężczyzna nie posiadał przy sobie innego dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy (paszportu), nie zezwolono mu na wylot z Polski.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek przed wakacyjnymi lotami, pamiętajmy o wcześniejszym sprawdzeniu ważności swoich dokumentów podróży.