Nowa ścieżka połączy plaże nad Bagrami [WIZUALIZACJE]

fot. Materiały przetargowe

ZZM szuka wykonawcy, który zagospodaruje kolejny fragment terenu nad Bagrami. To o tyle istotne, że inwestycja stworzy wygodne połączenie pomiędzy terenami, które swój wygląd zmieniły już w poprzednich latach.

Chodzi o teren w rejonie przystani klubu żeglarskiego Horn. – W tym roku kontynuujemy prace nad Bagrami. Będzie można bez problemu przejść pomiędzy plażą po wschodniej stronie zalewu i tą, która powstała wcześniej po północnej stronie – zapowiada Jarosław Tabor, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej. – W minionym roku uzyskaliśmy pozwolenie, teraz czas na realizację. To będzie kontynuacja ciągu pieszo-rowerowego, z ławkami, miejscami do odpoczynku czy oświetleniem – wylicza Jarosław Tabor.

W minionej edycji budżetu obywatelskiego Bagry po raz kolejny zajęły bardzo wysoką pozycję. W edycji ogólnomiejskiej projekt „Zagospodarowanie Bagrów – kontynuacja”, ustąpił miejsca tylko nasadzeniom drzew na Rynku Głównym. Z kolei w edycji dzielnicowej w Podgórzu projekt „Zalew Bagry – kontynuacja zagospodarowania” zdobył pierwsze miejsce, wyprzedzając zdecydowanie konkurencję.

Prawie wszystko nowe

Projektanci przewidzieli m.in. montaż stojaków rowerowych, koszy na śmieci czy leżaków. Nawierzchnia z kostki w rejonie istniejących budynków pozostanie, ale będzie wkomponowana w całe zagospodarowanie. W sąsiedztwie powstanie drewniany podest. Nowe alejki połączą istniejące dojścia. Posadzonych zostanie wiele nowych krzewów i traw, uzupełnione zostaną trawniki. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, zarówno wzdłuż głównego ciągu, jak i wzdłuż ul. Grochowej.

Zniknąć musi za to część istniejących elementów, w tym ogrodzenie, stare lampy oświetleniowe, drewniane schody czy betonowa nawierzchnia.

Razem z remontem?

Podstawowy zakres przetargu dotyczy zagospodarowania terenu w rejonie przystani. Jest też dodatkowa opcja – jeśli ZZM się na nią zdecyduje, zmodernizowane zostaną nawierzchnie w części północnej. Były wykonane jako pierwsze i już wyraźnie widać ich zużycie. Na wykonanie prac firma będzie miała dziewięć miesięcy.

Urzędnicy czekają na oferty do 7 marca.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze