Nowa spółka będzie zarządzać Krakowskim Centrum Muzyki

fot. Krzysztof Kalinowski

Spółka Kraków5020 powstanie. Tak zadecydowali podczas dzisiejszej sesji radni miejscy.

Wiele osób podaje w wątpliwość pomysł powoływania nowej spółki. Tak tłumaczyła to radnym dyrektorka KFB Izabela Błaszczyk.

– Spółka będzie zajmować się ważnymi i mającymi wpływ na miasto zadaniami. To m.in. świadczenie usług doradczych, zarządzanie Ice Kraków i innymi nieruchomościami. Realizacja różnych przedsięwzięć wymaga sprawnej realizacji. Jako spółka, a nie samorządowa instytucja, spółka zyska większą swobodę operacyjną, odpowiadając na zmieniające się realia na rynku, w którym funkcjonujemy – mówiła szefowa KBF.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj:

Poprawka

Radny Grzegorz Stawowy uznał, że należy wpisać w uchwałę - a nie uzasadnienia, obiekty, którymi powinna zająć się spółka.

– Zaproponowałem, aby w zasadzie wszystkie budynki, w których mogą odbywać się wydarzenia kongresowo-kulturalne znajdywały się w zarządzie tego nowego podmiotu – informuje Grzegorz Stawowy.

Mowa tu o Centrum Kongresowym, Centrum Kultury i Języka Planeta Lem, Pawilonie Wyspiańskiego czy obiektach sieci informacji miejskiej InfoKraków, a także planowanym Krakowskim Centrum Muzyki.

Na tej liście brakuje Areny Kraków. Dlaczego? – Z następujących powodów: cały czas toczy się postępowanie w sprawie zwrotu części działek, na których stoi Arena, a po drugie spółka Arena Kraków S.A. ma gwarancje budżetowe na spłatę kredytu na budowę hali. Poprawką nie da się tego rozwiązać, ponadto likwidacja spółki akcyjnej nie jest prostym zabiegiem – mówi Stawowy.

Prezydent Krakowa pozytywnie zaopiniował poprawkę radnego, którą przyjęła również rada miasta.

W pierwotnym tekście napisaliśmy, że spółka zajmie się budową Krakowskiego Centrum Muzyki, co nie jest zgodne z prawdą. Za pomyłkę przepraszamy. Za budowę odpowiadać będzie Agencja Rozwoju Miasta Krakowa.

comments powered by Disqus