Nowe wiaty przystankowe będą srebrne [Wizualizacje]

Wiata typu premium fot. Tejbrant Polska Sp. z o. o.

Prywatna firma na zlecenie miasta wymieni prawie 600 wiat przystankowych. W tym roku pojawi się 75 nowych konstrukcji. Przystanki nie będą już malowane na niebiesko, tylko w kolorze srebrnym.

Pod koniec września przy krakowskich ulicach ma pojawić się ponad 75 nowych wiat przystankowych. 50 z nich będzie postawionych w miejsce już istniejących zadaszeń, natomiast 25 to całkowicie nowe lokalizacje. Do końca tego miesiąca na terenie Nowej Huty ma pojawić się kilka nowych obiektów.

Za wymianę wiat urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu nie płacą nic. Jak to możliwe? W zamian za możliwość bezpłatnego umieszczania reklam przez firmę AMS spółka musi do 2029 roku wymienić 600 wiat. Prywatne przedsiębiorstwo ma także przez najbliższe 15 lat utrzymywać obiekty w dobrym stanie technicznym oraz partycypować w kosztach sprzątania.

Wiaty premium i stylizowane

Instalacja nowych wiat oznacza rónież zmianę koloru malowania przystanków. Skończy się czas, kiedy obiekty były niebieskie. Od teraz wszystkie nowe przystanki muszą być pomalowane srebrną farbą. Takie rozwiązanie podsunęła plastyk miejska Agnieszka Łakomy.

Jednak nowością nie będzie tylko kolor konstrukcji. W reprezentacyjnych miejscach naszego miasta pojawią się wiaty typu premium. Będą się różnić od standardowych kształtem dachu. Natomiast wokół Plant robotnicy zamontują stylizowane przystanki.

comments powered by Disqus