Obostrzenia 1 listopada. Czy cmentarze znów zostaną zamknięte?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie obostrzeń 1 listopada.

- W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji z dnia na dzień – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej wizyty w Szczecinie.

Minister pytany o rekomendacje dotyczące obostrzeń obowiązujących 1 listopada zaznaczył, że „zabezpieczenia organizacyjne i zdrowotne nie uzasadniają podejmowania tak drastycznych decyzji”.

Niedzielski podkreślił, że pod uwagę branych jest wiele aspektów, jednak sytuacja, która miała miejsce w 2020 roku „była ekstraordynaryjna”. Przypomnijmy: rok temu rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października - 2 listopada.

–  Tym razem nie przewidujemy podejmowania decyzji w nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni. Nie chodzi wyłącznie o to, że prawie 60 proc. dorosłej populacji jest zaszczepiona, ale to, że na poziomie każdego z województw są przygotowane plany rozwoju infrastruktury. Decyzje co do zwiększania dostępności łóżek covidowych będą podejmowane w zależności od tego, jak będzie regionalnie wyglądało tempo wzrostu zakażeń – ocenił Niedzielski.

News will be here