Od 15 września rowery elektryczne na trzech parkingach P+R

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Od czwartku na P+R Bieżanów, Kurdwanów i Mały Płaszów będzie dostępnych po około 30 nowych rowerów elektrycznych. Usługa jest bezpłatna.
Zarząd Transportu Publicznego poinformował, że rowery są już rozwożone, jednak wypożyczenie będzie możliwe dopiero od czwartku. Jednoślady znajdziemy na stacjach wytyczonych w obrębie wiat przy parkingach. Użytkownicy zobaczą tam również informację  z nazwą i regulaminem w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

– Użytkownicy mogą wypożyczyć i zwrócić rower na dowolnej aktywnej stacji. Sugerujemy jednak zwroty na tym samym parkingu, z uwagi na kwestie techniczne nie ma jednak możliwości wymuszenia takiej opcji w aplikacji – mówi Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego.

Wypożyczenie do 20, zwrót do 21

Z rowerów można korzystać we wszystkie dni tygodnia od godziny 6 do 21. Wypożyczenie będzie możliwe do godziny 20, a do godziny 21 trzeba będzie zwrócić rower do stacji. Brak zwrotu roweru w określonym regulaminem terminie będzie skutkował m.in. zablokowaniem konta użytkownika. 

Pula 100 nowych rowerów rozszerzy dostępność usługi, która sprawdza się na parkingu P+R Czerwone Maki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie Bieżanów-Prokocim Podgórze
comments powered by Disqus