Ogród Botaniczny otwiera scenę plenerową. Pierwszy koncert już w maju

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kulturalne wydarzenia wkrótce zawitają do Ogrodu Botanicznego UJ. 13 maja zostanie otwarta scena plenerowa, a jako pierwszy pojawi się na niej Piotr Nalepa.

Scena Ogrodu połączy przyrodę z muzyką

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego to miejsce, w którym można wyciszyć się i zrelaksować, pozostając w bliskim kontakcie z naturą. Podążając za tą myślą zrodził się pomysł stworzenia specjalnego miejsca, gdzie muzyka stanie się dopełnieniem roślinnego otoczenia. Mowa o Scenie Ogrodu.

– Scena ta zapisze się jako nowy rozdział w historii Ogrodu. Połączy żywe rośliny z muzyką, dając im nowy wymiar. Miejsce to będzie dostępne dla wszystkich o każdej porze roku – nawet zimą – informuje Ogród Botaniczny.

Inauguracyjny koncert symfoniczny

Scena plenerowa Ogrodu Botanicznego UJ zostanie otwarta 13 maja. O godz. 18.00 odbędzie się koncert symfoniczny „Piotr Nalepa Breakout Tour”, który będzie stanowić hołd dla założycieli zespołu „Breakout” – Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Hasło przewodnie recitalu brzmi „Stop wojnie – No War”.

– Jesteśmy przekonani, że muzyka rozbrzmiewająca w otoczeniu zieleni stworzy bajkowy klimat „Tajemniczego Ogrodu” w tym szczególnym czasie, gdy blisko naszych granic toczy się wojna. Niech to wydarzenie przyniesie uczestnikom chwilę ulgi od codziennych zmartwień i kłopotów – twierdzą organizatorzy.

Koncert symfoniczny „Piotr Nalepa Breakout Tour” to nie jedyne wydarzenie kulturalne, które zawita do Ogrodu Botanicznego. W tym roku planowany jest cały cykl koncertów, tak by każdy uczestnik mógł odnaleźć coś dla siebie.