Okradli kościół w Bieńczycach. Wcześniej dali się wylegitymować [VIDEO]

kadr z nagrania monitoringu fot. policja

Dwóch mężczyzn w średnim wieku okradło kościół księży Pallotynów zlokalizowany nieopodal klubu żużlowego Speedway Wanda Kraków. Złodzieje tym razem odnieśli porażkę.

4 stycznia około godziny 15:20 dokonano kradzieży niewielkiej ilości gotówki oraz puszki z datkami z Kościoła Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej w Krakowie.

W kościele jest monitoring, zatem jeden z księży Pallotynów opublikował tego dnia w mediach społecznościowych zdjęcie, przedstawiajcie złodziei zarejestrowanych przez kamerę. Nagranie skopiowali także policjanci, by wykorzystać je w prowadzonym postępowaniu.

Następnego dnia okazało się, że osoby z nagrania były legitymowane 4 stycznia – jeszcze przed kradzieżą – przez patrol policji w rejonie Starego Miasta. Funkcjonariusze zapoznani z wizerunkiem sprawców kradzieży dokonali penetracji Rynku Głównego oraz przyległych ulic. Po godz. 9 w okolicach Małego Rynku szybko ujęto sprawców.

– Po wylegitymowaniu i rozpytaniu 30-letniego oraz 46-letniego mężczyzny na temat wizyty w kościele księży Pallotynów mundurowi szybko potwierdzili,  że ci dwaj są sprawcami kradzieży. W toku dalszych czynności mężczyźni wskazali miejsce, gdzie otworzyli oraz porzucili wcześniej skradzioną puszkę z datkami. Puszkę odnaleziono i  zabezpieczono – informuje rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce
comments powered by Disqus