Opera zaserwuje „Napój miłosny” w Ogrodzie Botanicznym

fot. Ryszard Kornecki/Opera Krakowska

Sezon artystyczny w Operze Krakowskiej dobiega końca. Na wielki finał instytucja przygotowała „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego i „Toskę” Giacomo Pucciniego.

W ten weekend Opera Krakowska po raz kolejny zaprasza publiczność do Ogrodu Botanicznego. Tym razem w pięknej scenerii zaplanowano pokaz spektaklu „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego.

Błyskotliwa komedia będąca perłą włoskiego stylu bel canto do dziś podbija serca publiczności. „Napój miłosny” od prapremiery w 1832 roku w mediolańskim Teatro della Cannobbiana nigdy nie zniknął z afisza.

– Malownicza sceneria Ogrodu Botanicznego będzie tłem miłosnych perypetii pięknej i bogatej Adiny, ubogiego parobka Nemorina oraz zarozumiałego sierżanta Belcore. Do obowiązkowego szczęśliwego zakończenia przyczyni się przedsiębiorczy hochsztapler Dulcamara, którego przekręt ostatecznie wyjdzie zakochanym na dobre – opisuje spektakl Magdalena Jaworska z Opery Krakowskiej.

Orkiestrę, Chór i Balet Opery poprowadzi Jerzy Dybał. Spektakl będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę (9, 10 lipca, godz. 19.30).

Wielki finał

Na zakończenie sezonu Opera wystawi „Toskę” Giacomo Pucciniego. Spektakl będzie można zobaczyć 16 i 18 lipca w siedzibie instytucji (godz. 18.30). To właśnie z tego dzieła pochodzą jedne z najsłynniejszych arii Pucciniego: „Recondita armonia…”, „E lucevan le stelle”, czy „Vissi d’arte”.

W role Toski i jej ukochanego wcielą się Magdalena Barylak i Tomasz Kuk. Demonicznego Scarpię odegra Adam Szerszeń.

Kierownictwo muzyczne objął Andrzej Straszyński, za reżyserię odpowiada Laco Adamik, zaś Orkiestrę, Chór i Chór Dziecięcy Opery poprowadzi Tadeusz Kozłowski.