Otwarcie nowego centrum handlowego na Ruczaju już w środę

Już najbliższą środę 30 listopada otwarte zostanie nowe centrum handlowe Atut Ruczaj 2 przy ul. Bunscha 19 w Krakowie. Wśród sklepów znajdą się m.in. Leroy Merlin, Biedronka, Action, Empik czy RTV Euro AGD, a na klientów w dniu otwarcia czekać będą specjalne atrakcje i promocje.

Nowe centrum powstało przy ul. Bunscha 19, dokładnie naprzeciwko funkcjonującego już od kilku lat Atutu Ruczaj i będzie rozszerzało oraz uzupełniało jego ofertę handlową. – Zapotrzebowanie na nowe obiekty handlowe w tej części Krakowa stale rośnie ze względu na nowe inwestycje mieszkaniowe powstające w okolicy, między innymi budowane przez nas Osiedle Piltza. Już po otwarciu pierwszego centrum Atut Ruczaj otrzymywaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców, jakie sklepy jeszcze by się przydały w okolicy. Mam nadzieję, że oferta Atutu Ruczaj 2 wyjdzie na przeciw tym oczekiwaniom – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group, właściciela sieci centrów Atut.

W otwartym w  2019 roku centrum Atut Ruczaj znajduje się 13 sklepów, w tym m.in. Lidl, Rossmann, Buczek, Apteka Ziko, Pepco, Kik, Tedi oraz Jysk i Komfort. Teraz dołączą do nich Leroy Merlin, Biedronka, Action, DM, Deichmann, Sinsay, Empik, RTV Euro AGD oraz Maxi Zoo. – To już czwarty punkt naszej sieci na mapie aglomeracji krakowskiej i szósty w Małopolsce. Mieszkańcy Krakowa i okolic znajdą u nas nie tylko bogatą ofertę produktów dla domu i ogrodu, ale też fachowe doradztwo, nowoczesne strefy projektowania oraz specjalistyczne usługi dopasowane do potrzeb, zarówno klientów indywidualnych, jak i profesjonalistów – mówi Piotr Dużyk, dyrektor sklepu Leroy Merlin Kraków Bunscha.

Na tym jednak nie koniec, bo zaraz po nowym roku swój klub w Atucie Ruczaj 2 otworzy My Fitness Place, gdzie poza nowoczesną siłownią z wolnymi ciężarami i maszynami znajdą się m.in. pasy bieżni tartanowej, znakomicie sprawdzające się w treningach biegowych, sale fitness z ofertą zajęć grupowych, sauny  czy ściany solne.

W dniu otwarcia na klientów parku handlowego czekać będą specjalne atrakcje i promocje przygotowywane przez poszczególne sklepy.

Poza budową dwóch centrów handlowych, KG Group już wcześniej przebudowało cały układ drogowy w ich sąsiedztwie, m.in. remontując fragment ul. Bunscha czy budując nową drogę z dwoma rondami, łączącą ul. Bunscha z ul. Piltza, przy której znajduje się wiele inwestycji mieszkaniowych. – Pracując nad projektem nowego układu drogowego od początku było dla nas jasne, że w tym miejscu konieczna jest inwestycja na dużą skalę. Wybraliśmy rozwiązanie, które służy zarówno klientom Atutu, jak i mieszkańcom bloków przy ul. Piltza – zaznacza prezes KG Group.

Centra Atut Ruczaj i Atut Ruczaj 2 stworzą najszerszą ofertę handlową w promieniu kilku kilometrów. Co ciekawe, Atut Ruczaj 2 będzie też jednym z największych parków handlowych wybudowanych dotąd w Polsce.

Po otwarciu centrum na Ruczaju KG Group będzie właścicielem już ośmiu parków handlowych Atut (w tym pięciu w Krakowie), a w najbliższych tygodniach planuje otwarcie kolejnych trzech. Dwóch przy ul. Galicyjskiej w Krakowie (w sąsiedztwie EXPO) oraz jednego w Suchej Beskidzkiej.

KG Group poza budową centrów Atut od lat znane jest w Krakowie z inwestycji mieszkaniowych, m.in. wieloetapowych Osiedla Piltza na Ruczaj i Osiedla Telimeny w dzielnicy Bieżanów-Prokocim czy prestiżowych Apartamentów Bandtkiego na Bronowicach. Niedawno deweloper rozpoczął natomiast budowę Osiedla Solnego na granicy Krakowa i Wieliczki. Krakowska spółka aktywnie działa także w innych miastach Polski, m.in. w Warszawie i we Wrocławiu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki