Patryk Salamon, redaktor naczelny LoveKraków.pl, z medalem 30-lecia odrodzonego samorządu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Patryk Salamon, redaktor naczelny LoveKraków.pl, odebrał z rąk przewodniczącego Rady Miasta Krakowa medal 30-lecia odrodzonego samorządu.

Medal został ustanowiony w 2020 roku przez Radę Miasta Krakowa z okazji 30-lecia samorządu. Wręczany jest osobom i instytucjom z kraju i zagranicy zasłużonym dla wspierania działań samorządu Krakowa w ciągu ostatnich 30 lat.

Jak mówił w styczniu 2020 roku przewodniczący rady miasta dr Dominik Jaśkowiec, wyróżnienie zostało ustanowione z okazji odrodzenia, po czasach komunizmu, lokalnego samorządu. – Medal sam z siebie jest posrebrzany i będzie przyznawany osobom, które mają wybitne zasługi na rzecz naszego miasta związane z funkcjonowaniem samorządu. Z jednej strony medalu mamy herb Krakowa, a z drugiej – wizerunek bogini Ateny jako symbolu demokracji oraz kościół mariacki jako charakterystyczny element naszego miasta – dodał szef rady.

To docenienie zespołu LoveKraków.pl

Patryk Salamon, który dziś z rąk przewodniczącego rady Dominika Jaśkowca (PO), wiceprzewodniczącego Sławomira Pietrzyka (klub radnych Przyjazny Kraków) odebrał medal, mówi, że „to wyróżnienie zbiegło się z 10-leciem powstania portalu LoveKraków.pl”.

– Od 10 lat jesteśmy jednym z podstawowych źródeł informacji o Krakowie. Wraz z całym zespołem redakcyjnym pokazaliśmy, że da się w Polsce stworzyć wiarygodne i liczące się medium bez dużego początkowego kapitału, przy ogromnym zaangażowaniu różnych osób – mówi redaktor naczelny LoveKraków.pl.

Podkreślił, że otrzymanego dziś medalu nie traktuje tylko jako uhonorowania jego pracy na rzecz krakowskiego samorządu. – To wyróżnienie dla całego zespołu LoveKraków.pl, z którym mam przyjemność pracować. Codziennie wykonujemy bardzo dużo dobrej pracy dla mieszkańców Krakowa informując ich o najistotniejszych sprawach, które dzieją się w mieście. Najważniejszym wyróżnieniem dla nas jest ciągły wzrost liczby użytkowników codziennie czytających nasz portal – dodaje Salamon.