Pięć firm chce wybudować Ośrodek Ruczaj

fot. Limba Eko/ZIM
Zarząd Inwestycji Miejskich zamierza przeznaczyć na budowę ośrodka kultury na Ruczaju 48 mln zł. Każda ze złożonych w przetargu ofert przekracza wstępnie zaplanowaną kwotę. „ZIM będzie się więc starał zwiększyć finansowanie tego zadania w kolejnych latach” – informują urzędnicy.

– Mamy pięć firm zainteresowanych budową Ośrodka Ruczaj. Aktualnie oferty, które wpłynęły w przetargu będą analizowane pod kątem formalnym – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM.

Wykonawca będzie miał na budowę Ośrodka Ruczaj 30 miesięcy od daty podpisania umowy. Miasto otrzymało na tę inwestycję 30 mln zł dofinansowania z  Rządowego Funduszu Polski Ład.

Miejsce animiacji kultury, spotkań i siedziba rady dzielnicy

Ośrodek Ruczaj będzie filią Centrum Kultury Podgórza. Ma powstać przy ul. Jana Kantego Przyzby, na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez firmę Limba Eko. Konkurs rozstrzygnięto w 2017 roku.

Budynek będzie posiadać cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne. Bryła będzie zwarta z zaokrąglonymi narożnikami, częściowo podcięta od strony zjazdu do garażu podziemnego dodając jej lekkości. Na elewacjach zostaną zamontowane kolorowe światłołamacze, a foyer w parterze będzie doświetlone przez szklaną fasadę.

W części wejściowej budynku została zaprojektowana spiralna klatka schodowa i recepcja. Centralną część obiektu zajmie wielofunkcyjna sala widowiskowa z 287 miejscami i sceną z przeznaczeniem na koncerty, spektakle teatralne, projekcje filmowe, wydarzenia. Na trzeciej i czwartej kondygnacji przewidziano sale i pracownie edukacyjne na potrzeby Ośrodka Ruczaj: plastyczną, ceramiczną, techniczną, oświatowe, sale muzyczne i taneczne wraz z garderobami oraz pomieszczenia biurowe. Budynek będzie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami i dla matek z dziećmi. Przewidziano również miejsce na kawiarnię i salę spotkań klubowych.

W budynku znajdzie się też nowa siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy VIII Dębniki. Obecnie służą do tego lokale przy ul. Praskiej 52.

Limba Eko/ZIM
Limba Eko/ZIM

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki