Pięć pełnych autobusów pojedzie do Lwowa i tam zostanie

Zdjęcie przykładowe fot. Krzysztof Kalinowski

Miasto przekaże pięć 12-metrowych Solarisów wypełnionych darami władzom Lwowa. Do tej pory pojazdu woziły krakowskich pasażerów.

Autobusy są z 2009 roku i przed wyjazdem przeszły szczegółowy przegląd. Władze ukraińskiego miasta otrzymają również pakiet części eksploatacyjnych.

Do środka Solarisów zapakowane zostały dary zebrane przez mieszkańców Krakowa. jak infomuje magistrat, są to przede wszystkim żywność, chemia, koce, śpiwory, środki higieniczne i opatrunkowe, produkty dla dzieci oraz ubrania, a więc rzeczy bardzo potrzebne w Ukrainie. Dodatkowo firma Noho Inwestment przekazała 100 nowych materacy i poduszek.

– Decyzja prezydenta Krakowa o przekazaniu autobusów to efekt apelu skierowanego przez mera Lwowa do Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich. Okazuje się, że autobusy są w tym mieście bardzo potrzebne, zarówno do obsługi sieci komunikacyjnej, z której korzystają mieszkańcy Lwowa, jak i do transportu uchodźców. To dlatego natychmiast po rozmowie z merem Lwowa prezydent Krakowa podjął decyzję o jak najszybszym wysłaniu autobusów do tego miasta – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Pojazdy wyruszą na granicę 23 marca. Na granicy przejmą je ukraińscy kierowcy.