„Poczta Główna” już pod innym adresem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Placówka pocztowa przy ul. Westerplatte została odnowiona i... przeniesiona pod inny adres. Władze Poczty Polskiej informują o dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych i nowoczesnym wystroju.

Sprzedaż budynku Poczty Głównej nie spowodowała tego, iż Poczta Polska musiał się stamtąd wyprowadzić. Tak zapewniali nas przedstawiciele spółki już w 2016 roku.

Do tej pory placówka działała bez przeszkód. Jednak władze spółki zdecydowały, że miejsce to należy odwnowić. Miejsce obsługi klientów została przeniesione do lokali wcześniej używanych przez firmę Orange, dlatego też zmienił się adres poczty na ul. Wielopole.

– Zmodernizowana placówka w atrakcyjnej lokalizacji, o odpowiedniej powierzchni oraz przestrzeni do obsługi klientów z pewnością zaspokoi zapotrzebowanie na usługi pocztowe i będzie ważnym punktem usługowym – mówi Mirosław Mętel, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Krakowie.

Jak dodaje Justyna Siwek, rzecznik prasowy PP, placówka jest dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych z odpowiednim podjazdem oraz obniżonym stanowiskiem obsługi.

–  Została zaprojektowana w nowoczesnej i przyjaznej aranżacji, która jest sukcesywnie wprowadzana w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Klienci będą mieli do dyspozycji sześć okienek uniwersalnych oraz dedykowane okienko do obsługi klientów umownych i Pocztowe Stanowisko Finansowe – stwierdza. Zmieni się wejście do poczty, od teraz drzwi znajdą się od ulicy Westerplatte.

Władze spółki złożyły odpowiednie wnioski o przebudowę i remont pomieszczeń w listopadzie zeszłego roku i w marcu tego roku. Co do reszty budynku, oprócz tego, że pojawił się wniosek o zgodę na budowę podziemnych pomieszczeń technicznych. Złożyła go spółka Outley. Projektantem jest Marek Dunikowski.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto