Podano oficjalną datę otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

Cogiteon fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon zostanie oficjalnie otwarte w czerwcu. Inwestycja kosztowała 284 mln zł.
Budowa Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon trwała od marca 2021 roku. Obiekt tworzą cztery pawilony, spięte wspólną elewacją. Budynek stopniowo wznosi się z poziomu gruntu od strony pasa startowego dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny w stronę alei Bora-Komorowskiego. Znaczna jego część znajduje się pod ziemią. Na dachu rośnie 12 drzew, kolejnych 300 posadzono w parku, który powstał obok Cogiteonu.

W ramach inwestycji wykonano interaktywną wystawę stałą „Człowiek i jego marzenia”, osobną ekspozycję dla dzieci, a laboratoria zyskały profesjonalne wyposażenie. Cogiteon to także przestrzenie konferencyjne i eventowe, które mogą być wykorzystywane biznesowo. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to 14 tys. m2.

Rozpoczęcie działalności centrum jest zaplanowane na 21 i 22 czerwca tego roku. Będą koncerty oraz wykłady. Odbędzie się także mapping na elewacji. Już teraz dostępne są natomiast zielone przestrzenie rekreacyjne.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 284 mln zł, z czego prawie 3/4 stanowi kwota za prace budowlane wraz z zagospodarowaniem terenu parkowego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny