Podgórze w Nowym Jorku

Plakat filmu "Bilet do kina" fot. internetowa baza filmu polskiego FilmPolski.pl
9 i 12 maja na nowojorskim Manhattanie zostanie pokazana studencka etiuda „Bilet do kina” w reż. Agnieszki Wanickiej. Film kręcono w Podgórzu.

Widzowie zobaczą kino Kika przy ul. Krasickiego 18, wypożyczalnię płyt DVD „Video-Film” przy ul. Kalwaryskiej 20 oraz kawiarnię „Drukarnia” przy ul. Nadwiślańskiej 1.

Chaplin i Podgórze inspirują

Podgórze będzie stanowiło malowniczą scenerię do rozgrywanych wydarzeń. „Bilet do kina” to opowieść o miłości i nie tylko. Mini-produkcja, która powstała jako etiuda na reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej w 2018 roku, powstała – jak czytamy na stronie Stowarzyszenia Podgórze.pl – z inspiracji finałową sceną „Świateł wielkiego miasta” Charlie Chaplina i oczywiście Podgórzem.

Jak się okazuje, podgórskich akcentów jest znacznie więcej. Reżyserką filmu jest Agnieszka Wanicka, od niedawna członkini Stowarzyszenia Podgórze.pl. Za obraz odpowiada podgórzanin z urodzenia, fotograf i operator Sebastian Strama. Autorem muzyki jest miłośnik Podgórza Piotr Krakowski, kompozytor i multiinstrumentalista.

Tajemnicze i romantyczne Podgórze

Z urokami Podgórza nowojorska publiczność będzie mogła się zapoznać już w tym tygodniu podczas dziesiątego festiwalu filmów niezależnych NYC Independent Film Festival, który potrwa od 5 do 12 maja.

– To świetna wiadomość. Film jest piękny i pokazuje Podgórze takie, jakie chcielibyśmy, żeby było. Nieco tajemnicze, trochę romantyczne… – ocenia Paweł Kubisztal, prezes Stowarzyszenia Podgórze.pl. – Dlatego cieszymy się, że powstał kolejny film z Podgórzem w tle – przyznaje w rozmowie z LoveKraków.pl.

Film ma już na swoim koncie kilka nagród. Obraz doceniono w Manchestrze za najlepszy debiut podczas KinoFilm Manchester International Short Film Festival.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus