Podniebna awantura zakończyła się skuciem kajdankami na lądzie

fot. Straż Graniczna
W samolocie lecącym z Charkowa do Krakowa doszło do nieporozumienia między obywatelami Ukrainy. Jeden z nich po wylądowaniu został obezwładniony i skuty kajdankami.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zostali poinformowani przez kapitana statku powietrznego lecącego do Krakowa z Charkowa o problemach z agresywnymi pasażerami. Po wylądowaniu załoga wyjaśniła, że dwóch obywateli Ukrainy wszczęło awanturę na pokładzie samolotu. Doszło między nimi do zaczepek słownych i próby agresji fizycznej.

– Pasażerowie nie wykonywali poleceń kapitana ani załogi statku powietrznego. Dodatkowo inna zaintrygowana sytuacją obywatelka Ukrainy – pomimo wyraźnych nakazów stewardesy  nagrywała zdarzenie, potęgując tym samym nerwową atmosferę wśród pozostałych podróżnych – informuje Justyna Drożdż ze Straży Granicznej.

Funkcjonariusze SG wezwali obcokrajowców do zachowania zgodnego z prawem i opuszczenia samolotu. Jedna osoba odmówiła dobrowolnego wyjścia z pokładu i zastosowano wobec niej środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

Dwóch obywateli Ukarany ukaranych zostało mandatami karnymi. Trzecia z osób odmówiła przyjęcia grzywny, wobec czego do sądu trafił wniosek o jej ukaranie.