Pokój szpitalny na wystawie w muzeum Jana Pawła II

fot. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

W wadowickim Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II udostępniono nową wystawę czasową prezentującą m.in. wyposażenie pokoju szpitalnego z rzymskiej Polikliniki Gemelii.

Ekspozycja została stworzona w związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą zamachu na Jana Pawła II. Wystawa prezentuje wyposażenie pokoju szpitalnego z Polikliniki Gemelli, w którym przebywał Jan Paweł II w czasie swoich pobytów w szpitalu w trakcie pontyfikatu.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć takie eksponaty, jak szpitalne łóżko, białą bieliznę pościelową z logo kliniki, szafkę nocną, przeszkloną szafkę na leki oraz dwa krzesła.

Obecnie eksponaty zostały umieszczone w przestrzeni wystawy stałej. Nowej wystawie towarzyszy także fragment niepublikowanego do tej pory filmu dokumentalnego z udziałem osobistego lekarza papieskiego, prof. Renato Buzzonettiego, w którym wspomina wydarzenia z 13 maja 1981 roku.

Jak podkreślają przedstawiciele muzeum, ekspozycję uzupełnia opis faktów, które miały miejsce tamtego dnia, a jej przesłaniem są słowa św. Jana Pawła II dotyczące przebaczeniu.

Ze względów epidemiologicznych w muzeum w jednym czasie może przebywać maksymalnie 80 osób. Wstęp na wystawę stałą kosztuje 27 złotych (bilet ulgowy w cenie 20 zł). We wtorki obowiązuje wstęp wolny.

comments powered by Disqus