Policja w weekend skontrolowała 23 krakowskie siłownie

fot. Patryk Salamon

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze krakowskiej policji ukarali 231 osób za brak maseczki w przestrzeni publicznej.

Od soboty do poniedziałku funkcjonariusze tylko wobec osób niestosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej za pomocą maseczki interweniowali ponad 240 razy.

Jak mówi Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, w ponad 230 przypadkach interwencje zakończyły się mandatami karnymi. – Jedynie w dwóch przypadkach policjanci zastosowali pouczenie. Sporządzonych też zostało 9 notatek, które mogą zakończyć się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu – dodaje.

Kontrole siłowni i restauracji

W czasie świątecznego weekendu funkcjonariusze sprawdzili też blisko 180 placówek usługowych w tym 27 lokali gastronomicznych oraz 23 siłownie i kluby fitness. Nieprawidłowości ujawniono w jednej restauracji. W tym przypadku 15 osób zostało pouczonych, natomiast wobec 2 osób sporządzono dokumentacje, która skutkować może skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Informacja o nieprawidłowościach przekazana została także do służb sanitarnych, które mogą zastosować dodatkowe kary.

Ponadto od soboty do poniedziałku skontrolowane zostały 152 placówki handlowe oraz ponad 27 tysięcy osób przebywających na kwarantannie. Wobec 175 osób, których mundurowi nie zastali w miejscu obywania kwarantanny, toczą się postępowania wyjaśniające.

News will be here