Krakowski kurier kradł przesyłki. Grozi mu 5 lat za kratkami

fot. pixabay.com

Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę – pracownika jednej z firm kurierskich w Krakowie, który kradł paczki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czterdziestolatek był pracownikiem jednej z krakowskich firm kurierskich. Został zatrzymany 28 marc, zaraz po tym, jak do siedziby firmy wpłynęła reklamacja od klienta, że od dłuższego czasu czeka na przesyłkę, która nie została mu doręczona. Mężczyzna obawiał się, że mogła ona zaginąć i postanowił sprawdzić, co się z nią dzieje.

Z auta do auta
Pracownicy firmy zbadali zapisy monitoringów na terenie zakładu. Na jednym z nagrań zauważyli podejrzane zachowanie pewnego kuriera – podczas pakowania przesyłek do samochodu służącego do doręczeń, nagle podszedł on do stanowiska swojego kolegi i zabrał stamtąd jedną z paczek. Następnie włożył ją do swojego auta służbowego.

Wpakował się za kratki

Funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego pracownika firmy, którego podejrzane zachowanie zarejestrował monitoring. Policjanci ustalają czy to jedyne przewinienie złodzieja. Mężczyzna był zaskoczony zatrzymaniem, usłyszał zarzuty kradzież (art. 278 kk) za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


comments powered by Disqus