Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał rozboju z użyciem noża

W sobotę krakowscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem noża.

Mężczyzna w sobotę miał w jednym ze sklepów na terenie Podgórza dokonać rozboju. – Do placówki handlowej wszedł młody mężczyzna, który przy pomocy noża zastraszył pracownika sklepu, zażądał wydania ze sklepowej kasy gotówki, a po jej otrzymaniu uciekł z miejsca zdarzenia – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Sprawą zajęli się policjanci z lokalnego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili i wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa. Podejrzany został zatrzymany w sobotę przy jednej z ulic na terenie Podgórza.

Następnie śledczy przeszukali mieszkanie na Azorach. 32-latek został przewieziony do komisariatu policji przy ul. Zamoyskiego, gdzie przyznał się do dokonania rozboju. Sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury i zastosowała wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Jak mówi przedstawiciel małopolskich policjantów, 32-latek odpowie karnie za rozbój, za co kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia. – Ponieważ mężczyzna w trakcie rozboju posłużył się nożem będzie podlegał karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata – dodaje.

comments powered by Disqus