Półmaraton Marzanny i bieg „Dla Małych Serc”. W ten weekend utrudnienia w ruchu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W nadchodzący weekend w mieście zorganizowane zostaną imprezy sportowe, w związku z którymi wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

6. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc” i 17. Krakowski Półmaraton Marzanny

W sobotę 28 sierpnia, o godz. 20.00 wystartuje 17. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. Tego samego dnia odbędzie się również 6. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc” – bieg dla osób rozpoczynających przygodę z bieganiem i chcących włączyć się w akcję pomocy na rzecz kardiochirurgii dziecięcej.

Start i meta zawodów tradycyjnie już zostały zlokalizowane na Błoniach. Podobnie jak w latach ubiegłych, półmaraton wystartuje z ul. 3 Maja kierując się na ul. Piastowską, al. Focha, ul. Księcia Józefa, most Zwierzyniecki, ul. Tyniecką, bulwary wiślane i z powrotem przez kładkę o. Bernatka i bulwarami aż pod pomnik Dżoka. Następnie wzdłuż ul. Smoczej, ul. Bernardyńską i dalej ul. Senacką, Poselską i Podzamcze. Następny odcinek to bulwar Czerwińskiego, obok siedziby smoka wawelskiego – główną pochylnią w dół aż do ul. Flisackiej, lewą stroną jezdni na ul. Kościuszki, następnie w prawo na Salwator – ul. Emaus, al. Focha, ul. Piastowską, kończąc w tym samym miejscu przy ul. 3 Maja. Limit czasu na pokonanie trasy półmaratonu wynosi trzy godziny.

Dwie godziny wcześniej, o godz. 18.00 z bulwaru Inflanckiego wystartuje 6. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc”. Dziesięciokilometrowy dystans będzie dobrą alternatywą dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem i chcą sprawdzić swoją formę. Limit czasu na pokonanie 10 kilometrów wynosi 1,5 godz.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

W związku z imprezą w godzinach ok. 17.45–23.15 zostanie wyłączony ruch pojazdów na al. Focha, ul. Księcia Józefa i ul. Kościuszki (pas ruchu samochodów w kierunku centrum Krakowa od ul. Królowej Jadwigi do ul. Flisackiej). Ruch tramwajów do pętli „Salwator” będzie przez cały czas utrzymany.

Linie tramwajowe:

nr 1 i 2 – trasy pozostaną bez zmian. Przystanek przelotowy „Salwator” w kierunku centrum Krakowa będzie nieczynny.

Linie autobusowe:

nr 100 i 101 – linia nr 100 zostanie zawieszona, w zamian wszystkie kursy będą realizowane po trasie linii nr 101 „Kopiec Kościuszki” – „Os. Podwawelskie”. Przystanek „Malczewskiego” w kierunku „Os. Podwawelskiego” zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na ul. Malczewskiego, przed skrzyżowanie z ul. Księcia Józefa

nr 109, 209, 229, 239, 249, 259 i 269 – będą kursować po trasach czasowo zmienionych: „Bielany” / miejscowości poza Krakowem – … – ul. Księcia Józefa, most Zwierzyniecki, ul. Zielińskiego, ul. Monte Cassino, ul. Konopnickiej – „Os. Podwawelskie” (powrót ul. Bułhaka, rondo Grunwaldzkie). Przystanek „Malczewskiego” w kierunku „Os. Podwawelskiego” zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na ul. Księcia Józefa, przed skrzyżowanie z ul. Malczewskiego. Na zmienionym odcinku trasy linie będą obsługiwać istniejące przystanki

nr 134 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Zoo” – … – ul. Królowej Jadwigi, ul. Piastowska – „Cichy Kącik”. Przystanek „Cichy Kącik” w kierunku „Zoo” będzie funkcjonował dwukrotnie – na pętli oraz na ul. Piastowskiej

nr 152 i 352 – będą kursować po trasie czasowo zmienionej: „Plac Centralny im. R. Reagana” – … – ul. Piłsudskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi – … – „Olszanica” / „Kryspinów”. Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki (poza przystankiem „AGH/UR” w kierunku ul. Czarnowiejskiej)

linia 192 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Dworzec Główny Wschód – … – Al. Mickiewicza – Czarnowiejska – Nawojki – Piastowska – Królowej Jadwigi – … – Chełm. Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki

linia 252 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Os. Podwawelskie – … – Al. Krasińskiego – Al. Mickiewicza – Czarnowiejska – Nawojki – Piastowska – Królowej Jadwigi – … – Kraków Airport. Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki (poza przystankiem “AGH/UR” w kierunku ul. Czarnowiejskiej).

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione. Zamknięcie i przywrócenie ruchu nastąpi na polecenie policji i innych służb nadzoru ruchu. Bilety okresowe wykupione na powyższe linie zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych.

Biegiem na Zakrzówek 5

W związku z zaplanowaną na niedzielę 29 sierpnia imprezą: „Biegiem na Zakrzówek 5” pojawią się chwilowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Norymberskiej. Zmiany mogą wystąpić w godz.: 13.00-14.30.

Kraków Culture Summer

Od piątku 27 sierpnia do niedzieli 29 sierpnia zostaną wprowadzone następujące wzmocnienia oferty komunikacji miejskiej:

linia nr 6 w piątek 27 sierpnia będzie kursować do około godziny 23.00

w dniach 28-29 sierpnia będzie kursować w godz. ok. 15.00/16.00 – 23.00 z częstotliwością co 20 minut

linia nr 20 – do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności.

comments powered by Disqus