Prace serwisowe na Westerplatte wydłużą się

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Z początkiem tygodnia rozpoczęły się prace serwisowe na torowisku w ul. Westerplatte. Konieczność wymiany szyn na dalszym fragmencie skrzyżowania ul. Wielopole z ul. Westerplatte opóźnią zakończenie prac.

Realizacja prac związanych z wymianą szyn na skrzyżowaniu będzie możliwa po zakończeniu aktualnych działań, czyli po 25 listopada. Wymianie podlegają szyny łukowe na fragmencie skrzyżowania ul. Wielopole oraz ul. Westerplatte. Efektem tego będzie wydłużenie prac serwisowych o około dwa tygodnie.

Jak podaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, komunikacja tramwajowa na trasie Starowiślna-Westerplatte pozostanie wyłączona do 9 grudnia, czyli do ostatecznego zakończenia prac serwisowych. Z uwagi na miejsce wymiany szyn pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Według wstępnych ustaleń wszystkie relacje będą dostępne, przy czym:

– na relacji z ul. św. Gertrudy w ul. Westerplatte – na ul. Westerplatte obowiązywać będzie zmiana przebiegu drogi;

– na ul. Wielopole – prawoskręt dostępny będzie dla pojazdów do 3,5 t. Dla pojazdów od 3,5 t do 7,5 t oraz autobusów      objazd poprowadzony będzie przez ul. Librowszczyzna i ul. Zyblikiewicza (zmiana kierunku na ul. Librowszczyzna oraz dopuszczenie lewoskrętu z ul. Zyblikiewicza w ul. Westerplatte).

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus