Przeczytaj 70 książek i zostań przodownikiem czytelnictwa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Trwa akcja 70 książek na 70 lat Nowej Huty. Laureaci czytelniczego czynu obywatelskiego otrzymają pakiety „Przodownika czytelnictwa”.

W tym roku przypada jubileusz 70-lecia Nowej Huty. Biblioteka Kraków zaprasza chętnych do udziału w czytelniczym wyzwaniu. Od 15 kwietnia do 13 grudnia 2019 trzeba wypożyczyć i przeczytać 70 dowolnie wybranych książek lub audiobooków.

– Wyzwanie rzucamy nie tylko mieszkańcom Nowej Huty, ale całego Krakowa. Do udziału w czytelniczym czynie obywatelskim zapraszamy czytelników pełnoletnich – mówi Izabela Ronkiewicz-Brągiel, zastępca dyrektora Biblioteki Kraków. – Pierwsze 70 osób, które przeczyta 70 książek, zdobędzie pakiet „Przodownika czytelnictwa” – tłumaczy. - Co się w nim znajdzie, to niespodzianka - dodaje.

W akcji mogą uczestniczyć osoby posiadające kartę biblioteczną Biblioteki Kraków i osoby, które zapiszą się do niej w dowolnym dniu trwania akcji. Kartę zgłoszenia trzeba odebrać i wypełnić w dowolnej filii Biblioteki Kraków. Po zebraniu 70 pieczątek – za każdą przeczytaną książkę lub wysłuchanego audiobooka, Kartę Czynu Obywatelskiego należy złożyć w siedzibie Biblioteki Kraków przy pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3.

Więcej informacji na stronie www.biblioteka.krakow.pl.

comments powered by Disqus