Przedsiębiorcy muszą złożyć oświadczenie o rocznej wartości sprzedaży alkoholu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do 31 stycznia przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych muszą złożyć oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu w roku 2021 i dokonać opłaty za zezwolenia w 2022.

– Termin ten jest nieprzekraczalny, a spóźnienie będzie skutkować koniecznością wniesienia wysokiej opłaty dodatkowej, a nawet wygaśnięciem zezwolenia – informuje urząd miasta.

Od 24 stycznia Urząd Miasta Krakowa będzie zamknięty dla bezpośredniej obsługi klientów. Oświadczenia o wartości sprzedanego alkoholu należy składać w jeden z następujących sposobów:

- do urny nadawczej w siedzibie Wydziału Spraw Administracyjnych UMK – al. Powstania Warszawskiego 10, wejście od ul. Kordylewskiego,

- pocztą tradycyjną – listem poleconym na adres: Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa, al. Powstania Warszawskiego 10, 31-541 Kraków,

- drogą elektroniczną za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP, z wykorzystaniem podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego,

- pocztą elektroniczną na adres e-mail: sa-06@um.krakow.pl,

- poprzez stronę internetową urzad24.inpost.pl. Wiąże się to z koniecznością wypełnienia formularza, dokonania opłaty oraz umieszczenia przesyłki w paczkomacie InPost na terenie Krakowa.

Druk oświadczenia można pobrać pod adresem bip.krakow.pl (załącznik do procedury SA-7).

– Ze względu na sytuację epidemiczną oraz bardzo dużą liczbę klientów, którzy muszą załatwić sprawę opłaty za zezwolenia, czas obsługi oświadczeń złożonych w sposób zdalny może się wydłużyć. Dlatego zachęcamy przedsiębiorców do samodzielnego skorzystania z kalkulatora do obliczeń opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń zamieszczonego na stronie BIP – czytamy w komunikacie miasta.