Przewoził turystów meleksem z identyfikatorem wydanym z upoważnienia... Papy Smerfa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl i pixabay.com
„Zgrywał Ważniaka, a okazał się Ciamajdą” – krakowscy strażnicy miejscy opisują nietypową interwencję na ulicy Stradomskiej. Papa Smerf i Gargamel to bajkowe postacie, ale teraz mężczyzna będzie się musiał zmierzyć z rzeczywistymi konsekwencjami m.in. za podrobienie dokumentu.

7 lipca patrol straży miejskiej zwrócił uwagę na jeden z meleksów, który poruszał się ulicą Grodzką. Co prawda miał za szybą identyfikator uprawniający go do wjazdu na teren parku kulturowego, ale wprawne oko jednego ze strażników dostrzegło, że coś z nim jest nie tak.

– Gdy już bez pasażerów zatrzymał się na wysokości ulicy Stradom, funkcjonariusze podeszli do kierującego i poprosili o możliwość weryfikacji dokumentu. Jakież było ich zdziwienie, ale i rozbawienie, kiedy przeczytali, że m.in. został wydany z upoważnienia... Papy Smerfa, a podpisał go kierownik Zarządzania Wioską i ochrony przed Gargamelem – opisuje biuro prasowe SM.

Choć identyfikator okazał się artystyczną ozdobą pojazdu, za posługiwanie się podrobionym dokumentem kierowca będzie się tłumaczył policjantom. Dodatkowo, w związku z popełnionymi wykroczeniami, postępowanie w tym zakresie prowadzi straż miejska. 

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto