Przypadkowi przechodnie napadnięci na plantach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na dwóch przypadkowych przechodniów w centrum Krakowa. Sprawcy usłyszeli dwa zarzuty rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni temu, około godziny 23 policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju na przechodniu w rejonie plant. 30-latek wracał do domu rozmawiając przez telefon. Gdy mijał dwóch mężczyzn idących w przeciwnym kierunku nagle poczuł uderzenie w plecy. Następnie drugi z mężczyzn zaczął dusić 30-latka próbując wyrwać mu telefon z ręki.

Zaatakowany przechodzień nie dał za wygraną, bronił się i nie oddał telefonu, wtedy agresorzy przewrócili go na chodnik i zaczęli kopać po całym ciele. W pewnej chwili nadjechał tramwaj, motorniczy widząc całą sytuację zatrzymał się. W tej samej chwili na miejscu pojawili się policjanci. Zatrzymano jednego z agresorów, drugi sprawca zdążył zbiec.

– Okazało się, że poszkodowany mężczyzna został dotkliwie pobity. Podczas przeszukania terenu w celu zatrzymania uciekiniera, natrafiono na innego rannego mężczyznę, który chwilę wcześniej został zaatakowany przez tych samych sprawców. Napastnicy byli wyjątkowo agresywni, ponieważ zaatakowali swoją ofiarę szklaną butelką, którą kilka razy uderzyli go w głowę  informuje mł.insp. Sebastian Gleń, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zajmujących się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu rozpoczęli poszukiwania drugiego ze sprawców. Został zatrzymany wczoraj. Sprawcy to dwaj młodzi mężczyźni w wieku 19 i 21 lat (jeden to mieszkaniec powiatu krakowskiego a drugi Inowrocławia). Usłyszeli dwa zarzuty rozboju, za co grozi do 12 lat więzienia. Decyzją Prokuratury zostali objęci dozorem policyjnym.

comments powered by Disqus