Radny chce zaszachować deweloperów: niech w ich blokach powstaną izolatoria dla chorych

Rafał Komarewicz (w środku) fot. Archiwum, Krzysztof Kalinowski

Radny chce, aby urzędnicy mogli wykorzystać inwestycje powstające na podstawie specustawy covidowej do prowadzenia izolatoriów dla zakażonych.

Rafał Komarewicz, przewodniczący klubu Przyjazny Kraków skierował w poniedziałek interpelację do prezydenta Jacka Majchrowskie. Prosi w niej o przeprowadzenie kontroli dwóch inwestycji mieszkaniowych, które realizowane są na podstawie specustawy covidowej.

Rady uważa, że urzędnicy muszą sprawdzić czy inwestycje prowadzące są zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przypomnijmy, że ustawa dopuszczała możliwość rozpoczęcia budowy na cele związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa bez zbędnych formalności, jedynie na podstawie zgłoszenia.

– Zarówno media jak i Urząd Miasta Krakowa już od kilkunastu dni informują o prowadzeniu kilkudziesięciu inwestycji mieszkaniowych, realizowanych w ramach ustawy covidowej, która niestety ma luki, a te są niestety wykorzystywane przez inwestorów. Zadaniem urzędników w takiej sytuacji jest sprawdzenie czy konkretne inwestycje mogły skorzystać z tych ułatwień ustawowych – podkreśla Komarewicz.

Rafał Komarewicz w liście do prezydenta proponuje, aby magistrat skorzystał z inwestycji, które są przygotowywane na podstawie specustawy. – Skoro są one budowane dla potrzeb mieszkańców po przejściu zakażenia koronawirusem i będą stanowiły swego rodzaju izolatoria, to warto aby z takich obiektów skorzystały miejskie jednostki, w szczególności Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy domy pomocy społeczne – zaznacza.