Rodzina to drużyna! Trwa X Święto Rodziny Krakowskiej

fot. Krzysztof Kalinowski

Święto Rodziny Krakowskiej, to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa. Wzorem ubiegłorocznej edycji, zostanie zorganizowane w  trzydniowej formule, od 27 do 29 maja. Tym razem tematem przewodnim święta będzie szeroko rozumiana aktywność rodzin, pod hasłem „Rodzina to drużyna”.

Aktywności dla rodzin odbędą się równolegle w różnych punktach Krakowa. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone podmioty miejskie i komercyjne, zwłaszcza instytucje prowadzące działania na rzecz rodzin, dbające o ich zdrowie, bezpieczeństwo i rozwój fizyczny.

Kluby Sportowe, Młodzieżowe Domy Kultury, Centra Kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie różnorodnej oferty programowej w ramach święta dla krakowskich rodzin. Mieszkańcy Krakowa oraz goście całymi rodzinami będą mogli wziąć udział w grach terenowych, wycieczkach po Krakowie, rozgrywkach sportowych, warsztatach i konkursach. Będą mieli okazję podziwiać wystawy, spektakle teatralne oraz posłuchać różnych koncertów i recitali.

Finał Święta Rodziny Krakowskiej odbędzie się w niedzielę, 29 maja, w godz. 11.00–19.00 w parku Jordana i na sąsiadującym z nim parkingu TS Wisła od strony al. 3 Maja oraz na Błoniach.

Gry, zabawy i warsztaty

Teren parku zostanie podzielony tematycznie: „Rodzina to drużyna”… w kulturze, w rekreacji, w grach i zabawach tradycyjnych, w aktywności sportowej, w ekologii, w mieście, w kuchni, w zdrowiu i w bezpieczeństwie. Wszędzie tam odbędą się prezentacje, warsztaty, konkursy i animacje.

Przeprowadzone zostaną pokazy z zakresu ratownictwa, w tym ratownictwa drogowego, prezentacje straży pożarnej, straży granicznej i wojska. Będzie możliwość oddania krwi w punkcie krwiodawstwa „Krwiobus”, który zorganizują pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Krakowianie będą mogli również pomóc podopiecznym Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami poprzez udział w zbiórce. Wsparciem będzie przekazanie zabawek, żywności lub drobnych datków. Możliwa będzie również adopcja psów z krakowskiego schroniska. Muzeum MOCAK zaprosi do zwiedzenia mobilnej wystawy sztuki współczesnej „Muzeum u Ciebie” zaaranżowanej w autobusie MOCAK.

Na Błoniach, Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. „Szarych szeregów" (KSOS), jako jeden z partnerów tegorocznego święta, zorganizuje VI KSOS Family Run 2022. Biegi odbędą się w pięciu kategoriach: biegu otwartym (5 km), biegu mamy (2,5 km), biegu taty (2,5 km), biegu dzieci (300-2400m), biegu boso (ok. 1 km).

Szczegółowy program Święta Rodziny Krakowskiej jest dostępny na stronie www.kkr.krakow.pl. Znajdują się tam również informacje na temat organizatorów poszczególnych aktywności oraz warunków uczestnictwa.

comments powered by Disqus