Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiana organizacji ruchu pod estakadą

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 13 października, od wczesnych godzin porannych, zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania alei 29 Listopada i ul. Lublańskiej. Wykonawca rozbudowy wylotówki na Warszawę będzie kontynuował budowę kanalizacji deszczowej.

Kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada i ul. Lublańskiej potrwa około miesiąca.

Tym razem roboty budowlane związane z budową kanalizacji deszczowej przeniosą się na północną jezdnię ul. Lublańskiej. W związku z tym wyłączony z ruchu będzie jeden z pasów (wewnętrzny) lewoskrętu z ul. Lublańskiej w al. 29 Listopada (w kierunku centrum). Drugi z pasów do skrętu w lewo zostanie zachowany, podobnie jak pas ruchu na wprost oraz prawoskręt w al. 29 Listopada (w kierunku granicy miasta).

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać od 13 października od godz. 7.00.

Postępy przy przebudowie wiaduktu

Warto dodać, że do finiszu zbliża się przebudowa północnej części wiaduktu kolejowego nad al. 29 Listopada w rejonie skrzyżowania z ul. Siewną. Po zakończeniu odbiorów, ten fragment wiaduktu będzie oddany do ruchu pociągów, a wykonawca rozpocznie przebudowę przęsła południowego.

O zmianach w organizacji ruchu będziemy na bieżąco informować.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Prądnik Biały