Rusza budowa parku przy os. Avia

fot. Materiały prasowe

Przy ulicy Stella Sawickiego, w sąsiedztwie osiedla Avia i zabytkowego hangaru, już wkrótce rozpoczną się prace przy budowie parku.

Park na wybetonowanym obecnie terenie to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego z roku 2016. Rozpoczęcie prac opóźniało się m.in. z powodu sporu prawnego o własność działek. Choć nie został on jeszcze ostatecznie rozstrzygnięty, urząd po konsultacjach z prawnikami zdecydował o rozpoczęciu inwestycji.

– Mamy już wyłonionego wykonawcę prac – mówi Brygida Rajca z Zarządu Zieleni Miejskiej. – Firma przygotowuje się do rozpoczęcia robót. Nastąpi to prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – zapowiada. Trzeba jeszcze m.in. ustalić szczegóły dotyczące dojazdu do placu budowy.

Dwie działki

Park będzie się składał z dwóch oddzielonych od siebie fragmentów: mniejszej, bliżej skrzyżowania z ul. Orlińskiego, i większej, w sąsiedztwie hangaru należącego do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Wynika to po prostu z faktu, że są one rozdzielone parkingiem, który nie należy do miasta.

Prace, które obejmuje podstawowy zakres umowy, to przygotowanie obydwu fragmentów oraz doprowadzenie do docelowego wyglądu tej mniejszej, trójkątnej działki. Te prace na pewno zostaną zakończone w tym roku.

Druga część parku musi poczekać na przesunięcia w budżecie. – Na większej w ramach tej umowy na razie nie wychodzimy ponad poziom gruntu, czyli nie montujemy małej architektury i nie sadzimy drzew. Dokończenie zlecimy, kiedy będziemy mieć zabezpieczone środki w budżecie – mówi Brygida Rajca. Zakończenie całej inwestycji jest planowane na przyszły rok.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus