Silny wiatr przewrócił żuraw na budowie przy ul. Domagały [ZDJĘCIA, VIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek rano wiatr przewrócił żuraw wieżowy. W wyniku zdarzenia ucierpiały cztery osoby – dwie nie żyją.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu po godzinie 9.00. Silny wiatr przewrócił żuraw wieżowy na placu budowy przy ul. Domagały.

– W wyniku zdarzenia są cztery osoby poszkodowane. Dwie dość ciężko ranne trafiły do szpitala. Jedna z nich była reanimowana na miejscu. Przy ul. Domagały działa osiem zastępów straży pożarnej, teren jest już przeszukany, więc nie zlokalizowaliśmy większej liczby osób poszkodowanych – mówi Bartłomiej Rosiek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

– W wyniku zdarzenia są cztery osoby poszkodowane, z czego jednej reanimowanej nie udało się uratować. Dwie osoby zabrano do szpitala – mówi Sebastian Woźniak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni policja. Na miejscu wypadku oględziny przeprowadzi prokuratura, Państwowa Inspekcja Pracy i nadzór budowlany.

– Na miejscu jest prokurator z Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Podgórza. Prowadzone są oględziny, ale na razie niewiele wiemy. Więcej będę wiedział, gdy prokurator wróci z miejsca zdarzenia – mówi Janusz Hatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają dziś przed silnym wiatrem, któremu mogą towarzyszyć burze. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 24.00.

Meteorolodzy prognozują wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu.