Skarbówka przypomina: wizyta w urzędzie tylko po wcześniejszej rezerwacji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
– Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę na podatki.gov.pl.  możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy – przypomona Konrad Zawada, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.
E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Online masz dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych.Możesz zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat, sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie złożysz w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań czy tzw. czynny żal.Umów się!

W sytuacjach, gdy nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i musisz udać się do urzędu skarbowego, wcześniej umów się na wizytę. Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty.  Najprościej zrobić to przez Internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.  

Podatnicy w urzędach obsługiwani są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Obowiązują maseczki i limity osób, które mogą przebywać w pomieszczeniach.

– Dzięki rezerwacji wizyty unikamy kolejek i przyśpieszamy obsługę, tym samym zwiększamy bezpieczeństwo naszych klientów i naszych pracowników. Bez umawiania wizyty dokumenty można dostarczyć do urzędu poprzez złożenie w urnie wystawionej w urzędzie (bez potwierdzenia odbioru) lub wysłanie pocztą – mówi Konrad Zawada, rzecznik IAS w Krakowie.
comments powered by Disqus