Słynne melodie z oper i operetek znów zabrzmią w Nowej Hucie

Zdjęcie poglądowe fot. Pixabay.com

„Carmen” Bizeta, „Straszny dwór” Moniuszki czy „Casanova” Różyckiego. 17 września Nowa Huta wypełni się melodiami ze słynnych oper i operetek w wykonaniu Orkiestry Opery Krakowskiej oraz solistów.

Po pandemicznej przerwie powraca Gala Operetkowa, podczas której krakowianie i turyści będą mogli usłyszeć najpiękniejsze utwory wybitnych kompozytorów, takich jak Johann Strauss, Franz Lehár czy Emmerich Kálmán.

– Wieloletnia tradycja spotkań z operą i operetką zostaje podtrzymana. To wyjątkowy moment dla mieszkańców Nowej Huty, którzy razem niezależnie od wieku będą mogli ponownie spotkać się przy muzyce. Cieszę się, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy z najpiękniejszymi utworami operowymi i operetkowymi tam, gdzie wszystko się zaczęło – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Muzyczna podróż w czasie

17 września na plenerowej scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zaprezentują się znakomici soliści w towarzystwie Orkiestry Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka. Mowa m.in. o Jarosławie Bieleckim, Pauli Maciołek, Adamie Szerszeniu czy Monice Korybalskiej.

Osiemnaście polskich oraz zagranicznych melodii z najsłynniejszych oper i operetek przeniesie publiczność do czasów, gdy na ulicach Wiednia czy Paryża królowały eleganckie walce, przeplatające się z czardaszami czy polkami. Wszystko za sprawą utworów z „Carmen” Bizeta czy „Strasznego dworu” Moniuszki.

Nie zabraknie również takich melodii jak „Walc Caton” z „Casanovy” Różyckiego, „Kujawiak” Wieniawskiego czy „Pardon, madame!” z operetki „Wiktoria i jej Huzar” Abrahama.

Powracająca Gala Operetkowa to nie tylko muzyczna uczta, ale także szansa na spotkanie z żywą historią. Koncert jest bezpłatny, dlatego może wziąć w nim udział każdy z nas. Ponadto przy plenerowej scenie NCK będzie znajdowała się strefa dla osób z niepełnosprawnością ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich. Start o godz. 19:00.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków i KBF we współpracy z Operą Krakowską oraz Nowohuckim Centrum Kultury.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta