Startuje kampania AGH: Od stopnia wyszczepienia zależy forma nowego roku akademickiego

Na Akademii Górniczo-Hutniczej rozpoczęła się kampania promująca i zachęcająca do szczepień.

Hasło promujące szczepienia to „Ufamy nauce”. Jak mówi Anna Żmuda-Muszyńska, rzeczniczka prasowa uczelni, w sesji zdjęciowej wzięli udział między innymi studenci AGH, wykładowcy oraz przedstawiciele różnorodnych organizacji.

– Tym samym do szczepień oraz korzystania z osiągnieć nauki namawiają studenci działający w Uczelnianej Radzie Samorządu Studentów AGH, muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, członkowie Sekcji Wioślarskiej AZS AGH oraz I-ligowi piłkarze ręczni AZS AGH Kraków. Ponadto wśród zespołów promujących szczepienia znaleźli się także pracownicy Biblioteki Głównej AGH oraz przedstawiciele nauczycieli akademickich – wylicza.

Zaznacza, że celem kampanii jest przede wszystkim pokazanie, iż całej społeczności AGH zależy na jak najszybszym powrocie do nauki i pracy stacjonarnej. – Od stopnia wyszczepienia zależy w jakiej formie rozpoczniemy nowy rok akademicki. Kampania ma pokazywać także, że wszystkie grupy pracujące i kształcące się na co dzień w Akademii, korzystają ze szczepień oraz zachęcają do tego innych – podkreśla Żmuda-Muszyńska.

W AGH punkt szczepień rusza 7 czerwca. Będą z niego mogli skorzystać wszyscy pracownicy, studenci, doktoranci oraz ich rodziny. Dodatkowo uczelnia do grona osób uprawnionych do szczepienia w AGH, dodała wszystkich mieszkańców Miasteczka Studenckiego, niezależnie jaki jest ich status oraz macierzysta uczelnia.

Aktualności

Pokaż więcej