Stomatolog online – kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Wizyty u dentysty kojarzą się głównie z bólem i dyskomfortem. Chcąc czy nie, warto regularnie je odbywać, ponieważ zaniedbania w obrębie jamy ustnej prowadzą do powikłań obejmujących nawet cały organizm. Nie masz czasu udać się do gabinetu? A może lęk przed leczeniem jest u Ciebie tak duży, że odkładasz je w nieskończoność? Wiedz, że w niektórych przypadkach na pomoc przyjdzie Ci stomatolog online. Kiedy możesz skorzystać z jego usług i jak zapisać się na teleporadę?

Czym zajmuje się stomatolog online?

Stomatolog to lekarz, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób zębów, w tym paradontozy, próchnicy oraz schorzeń dotykających dziąseł, szczęki i tkanek miękkich jamy ustnej. To właśnie do niego możesz zgłosić się z bólem zęba, dolegliwościami ze strony stawów żuchwowo-skroniowych, nieprawidłowo pracującymi śliniankami i innymi objawami, które wzbudzają Twój niepokój lub utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie, w tym spożywanie pokarmów.

Od jakiegoś czasu zmagasz się z przykrymi symptomami, ale z jakiegoś powodu nie możesz udać się na wizytę do swojego dentysty? Na szczęście nie musisz szukać sposobów na rozwiązanie swojego problemu na własną rękę, ponieważ na pomoc przyjdzie Ci stomatolog. Co prawda zdalna konsultacja nieco odbiega od tej tradycyjnej, jednak możesz mieć pewien, że nie zostaniesz potraktowany po macoszemu i uzyskasz fachową poradę w wielu kwestiach, włączając w to:

  • uszkodzenie korony lub wypełnienia,
  • ból zębów,
  • nadwrażliwość zębów,
  • krwawienie z dziąseł,
  • dyskomfort podczas jedzenia lub picia,
  • niepokojące zmiany, np. nadziąślaki lub przetoki.

Możliwości, jakie daje Ci konsultacja ze stomatologiem online, nie ograniczają się jedynie do tych wymienionych powyżej. W trakcie jej trwania możesz dodatkowo poprosić lekarza o dokładną instrukcję mycia zębów, polecenie sprawdzonych produktów do pielęgnacji jamy ustnej oraz omówienie wyników badań, takich jak pantomogram czy RTG zęba. Specjalista może także wypisać Ci e-receptę na leki, np. te przeciwzapalne i przeciwbólowe, oraz wystawić Ci e-zwolnienie, gdy tylko zajdzie taka konieczność.

Jak przebiega teleporada u stomatologa online i jak się do niej przygotować?

Aby Twoja wizyta u stomatologa online przebiegła sprawnie, warto się do niej odpowiednio przygotować. Po pierwsze wybierz takie miejsce, w którym nic nie będzie Cię rozpraszać. Po drugie miej pod ręką swoją dokumentację medyczną, jeśli takową dysponujesz. Równie dobrze możesz posłużyć się samodzielnie wykonanymi zdjęciami zmiany lub ubytku – im więcej szczegółów przekażesz lekarzowi, tym lepiej. Stomatolog on-line przeprowadzi z Tobą wywiad, w którym znajdzie się również miejsce na Twoje pytania, zatem, aby niczego nie pominąć, wypisz je sobie wcześniej na kartce. Nie bój się poruszyć z nim żadnej kwestii, która Cię nurtuje, ponieważ jemu tak samo zależy na tym, abyś poczuł się lepiej i rozwiał wszystkie swoje wątpliwości.

Jak zapisać się na konsultację ze stomatologiem on-line?

Obecnie – w czasach rozwoju telemedycyny – coraz więcej przychodni oferuje możliwość odbywania wizyt w formie telekonsultacji. Dotyczy to również usług stomatologicznych, jednak nie cieszą się one jeszcze zbyt dużą popularnością – i dotyczy to zarówno pacjentów, jak i samych lekarzy. Chciałbyś omówić swój przypadek, ale nie masz czasu udać się do gabinetu? A może zależy Ci na teleporadzie, ale Twój dentysta jej nie udziela? Wiedz, że nie jesteś pozostawiony samemu sobie, ponieważ do dyspozycji masz także platformy telemedyczne.

Jeśli szukasz sprawdzonej i zaufanej platformy, postaw na Med24. Dzięki niej zostaniesz otoczony opieką w ekspresowym tempie – niekiedy nawet tego samego dnia. Wbrew pozorom nie musisz obawiać się, że lekarz nie będzie w stanie zdalnie postawić trafnej diagnozy – dołoży on wszelkich starań, aby Ci pomóc, a gdy zajdzie taka konieczność, skieruje Cię do innego specjalisty. Aby porozmawiać ze stomatologiem online, wystarczy przejść przez prosty proces rejestracji, który zajmie Ci zaledwie kilka minut. Już dziś umów się na teleporadę i przekonaj się, że wizyta u dentysty nie jest tak straszna, jak ją malują!