Szef klubu Jacka Majchrowskiego dołącza do Szymona Hołowni

fot. Norbert Burkowski/Polska 2050

Rafał Komarewicz, przewodniczący klubu Przyjazny Kraków został liderem samorządowym małopolskich struktur partii Szymona Hołowni.

Szymon Hołownia poinformował w poniedziałek o wzmocnieniu swojego ruchu. – Samorząd to jedna z tych rzeczy, która w ostatnich 30 latach najlepiej udała się w Polsce – mówił podczas konferencji w Krakowie.

Podkreślił, że „samorządy potrzebują dziś naszego wsparcia”. – Fundusz Inwestycji Lokalnych, którym tak się chwali premier Morawiecki, jest wykorzystywany dla celów politycznych przez Prawo i Sprawiedliwość. Tam, gdzie wygrał Andrzej Duda, to samorządy otrzymują wyższe wsparcie – dodał.

– Dziś jestem w Krakowie, żeby powiedzieć, że dołącza do nas wspaniały samorządowiec Rafał Komarewicz, szef klubu przyjazny Kraków – zaznaczył Szymon Hołownia. – Z Rafałem będziemy nie tylko nad Krakowem, ale nad tym jak powinien wyglądać samorząd w Polsce – dodał.

Rafał Komarewicz, z wykształcenia jest lekarzem stomatologiem, jednak od lat działa w biznesie (stworzył m.in. sieć aptek). W radzie miasta zasiada od 2011 roku, przewodniczy prezydenckiemu klubowi Przyjazny Kraków. W 2018 roku został wybrany wiceprzewodniczącym rady.

W zeszłym roku ubiegał się o mandat senatora, startując jako kandydat bezpartyjny, zdobywając prawie 28 tysięcy głosów.

– Cieszę się, że to Kraków jest pierwszym miastem, w którym ruch Polska 2050 nawiązuje współpracę samorządową – komentował Rafał Komarewicz. Zaznaczył, że ma wspólne poglądy z Szymonem Hołownią nie tylko na samorząd ale również na ogólnokrajową politykę.

Powiedział, że dalej będzie szefem klubu Przyjazny Kraków, a jego decyzja polityczna była konsultowana z prezydentem Jackiem Majchrowskim.