Szkoły zaczynają remonty. Trzy placówki otworzą nowe skrzydła

Uczniowie na wakacjach, w szkołach rozpoczynają się remonty – ta standardowa zasada ma też zastosowanie w tym roku. Trzy placówki zostały w ostatnim czasie rozbudowane i od września udostępnią uczniom nowe pomieszczenia.

W ubiegłym roku miasto informowało pod koniec wakacji o zakończeniu prac w około 200 samorządowych przedszkolach, szkołach i placówkach. Teraz też lista jest bardzo długa: remont stołówki w ZSS przy ul. Ptaszyckiego, wymiana rynien w przedszkolu na os. Uroczym, remont podłogi w przedszkolu przy al. Kasztanowej, wymiana drzwi w przedszkolu przy ul. Głowackiego – to tylko kilka przykładów większych lub mniejszych prac, które będą prowadzone lipiec i sierpień.

Rozbudowa przy Katowickiej

We wrześniu największe zmiany zobaczą i odczują uczniowie trzech placówek. Jedną z nich jest szkoła podstawowa nr 50 przy ul. Katowickiej. Jej rozbudowa się zakończyła, a od września uczniowie i nauczyciele skorzystają z nowego obiektu.

– W budynku znalazło się osiem nowoczesnych sal lekcyjnych, świetlice, szatnie i sanitariaty dla ok. 200 uczniów. Przewidziano także cztery pomieszczenia do pracy indywidualnej np. do zajęćlogopedycznych czy zajęć dodatkowych, trzy świetlice, szatnię i harcówkę w przyziemiu. Ponadto znajdują się tam pomieszczenia administracyjne i gospodarcze, a całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 2 621,5 mkw – wylicza Miejskie Centrum Obsługi Oświaty, które odpowiada za tego rodzaju inwestycje w mieście.

Przy okazji zmieniło się też otoczenie wokół szkoły – powstały nowe chodniki, dodatkowy parking, plac zabaw i boiska.

Oddzielny budynek w Skotnikach

Powiększył się też Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 przy ul. Skotnickiej. To jedna z tych szkół, które borykają się z dużymi problemami lokalowymi, a uczniowie jeżdżą codziennie autokarami do wynajmowanych pomieszczeń.

W 2020 roku rozpoczęła się budowa nowego, zupełnie oddzielnego budynku szkoły, wraz z salą gimnastyczną. Jego powierzchnia to 1080 mkw. Naukę rozpoczną tam od września najmłodsi uczniowie.

– W budynku oprócz ośmiu sal lekcyjnych dla klas nauczania początkowego, pomieszczeń administracyjnych i sanitariatów powstały także: mała sala gimnastyczna, świetlica i jadalnia oraz szatnie – informuje MCOO.

Tutaj również wybudowane zostały nowe chodniki, miejsca parkingowe, pojawiły się nowe ławki, kosze na śmieci czy oświetlenie. Prace kosztowały prawie 11 mln zł.

Nowy obiekt w Opatkowicach

Zakończyły się też prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 134 przy ulicy Kłuszyńskiej. W nowym, trzykondygnacyjnym budynku powstało sześć pomieszczeń do nauki, pomieszczenia socjalne i techniczne, gabinet dyrektora z sekretariatem i pomieszczenie kotłowni. Zmieniło się też otoczenie szkoły.

Na przyszły rok miasto planuje zakończenie prac w szkole podstawowej przy ul. Kaczorówka i przy al. Modrzewiowej. Gotowe ma być też przedszkole przy ul. Jabłonkowskiej.

comments powered by Disqus