Taniec, alkohol i śpiew. Liczne interwencje straży miejskiej

straż miejska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Miniona noc nie należała do najspokojniejszych – podsumowuje straż miejska, która w rejonie centrum Krakowa interweniowała 168 razy.

Podejmowane interwencje dotyczyły spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym.

– Miniona noc nie należała do najspokojniejszych. Nie brakowało głośnych śpiewów, tańców i amatorów piwka pod chmurką. Strażnicy miejscy interweniowali 168 razy, a w związku z tym nałożyli 114 mandatów karnych na kwotę 11 900 złotych, sporządzili 8 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 46 osób – wylicza krakowska straż miejska.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, przy ulicach: Szpitalnej, Floriańskiej, Pijarskiej, Sławkowskiej, św. Marka, św. Jana, Grodzkiej, Szewskiej, Siennej, Stolarskiej, Podzamcze, Wiślnej, św. Anny, Rajskiej, Dolnych Młynów, a także przy Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na Bulwarze Czerwieńskim, na Kazimierzu i przy Dworcu MDA.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus