Tańsze bilety do kopalni w Wieliczce. Promocja dla krakowian

Kopalnia Soli w Wieliczce przygotowała dla mieszkańców Krakowa pulę 5 tys. wejściówek w promocyjnej cenie.

Koszt biletu dla jednej osoby wynosi 33 zł, zaś dla czteroosobowej rodziny – 100 zł. Warto spieszyć się, bo kto pierwszy, ten lepszy!

Co zrobić, żeby zdobyć promocyjny bilet? Po pierwsze trzeba być mieszkańcem Gminy Miejskiej Kraków i między 4 a 31 maja wysłać na adres:krakowianie.promocjatt@kopalnia.pl zgłoszenie do udziału w akcji. W mailu trzeba napisać, którym rodzajem bilety jesteśmy zainteresowani: pojedynczym czy rodzinnym oraz zaproponować dogodny dla siebie termin zwiedzania. Pracownik kopalni odpisze na wiadomość najpóźniej do trzech dni roboczych. W korespondencji zwrotnej znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące udziału w akcji „Zwiedzanie Trasy Turystycznej w Kopalni Soli „Wieliczka” dla Mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków w promocyjnej cenie”.

Teraz zostaje już tylko w ustalonym dniu przyjechać do Wieliczki i kupić promocyjny bilet w kasie przy kopalni, a dokładniej przy szybie Daniłowicza (ul. Daniłowicza 10). Zakupu należy dokonać najpóźniej 30 minut przed planowanym zwiedzaniem, podając dane, na które dokonano rezerwacji oraz potwierdzając, że jest się mieszkańcem Gminy Miejskiej Kraków (dokument potwierdzający zameldowanie, potwierdzenie rozliczenia podatku, ważna Karta Krakowska lub Krakowska Karta Miejska, Krakowska Karta Rodzinna, Małopolska Karta Aglomeracyjna, legitymacja studencka lub oświadczenie o zamieszkaniu na terenie Gminy Miejskiej Kraków).

W ramach promocji jedna osoba może nabyć jeden bilet promocyjny za 33 zł lub jeden bilet rodzinny za 100 zł. Bilet rodzinny przysługuje 2 osobom dorosłym oraz 2 dzieci w wieku 4 do 16 lat. W ramach promocji wstęp bezpłatny przysługuje dzieciom, które nie ukończyły 4. roku życia. Wejściówki muszą zostać wykorzystane w dniu ich zakupu i o zarezerwowanej godzinie. Zwiedzanie w ramach akcji potrwa do 30 czerwca.

– Zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce to dobry pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Warto wybrać się do podziemi, w których odpoczniemy od codzienności, zobaczymy tak niezwykłe miejsca jak kaplica św. Kingi i rozruszamy się po lockdownie – mówi Paweł Nowak, prezes Kopalni Soli w Wieliczce. – W lutym na promocyjne zwiedzanie zaprosiliśmy Wieliczan, teraz czas na Krakowian, którzy są wszak naszymi sąsiadami. Kraków i kopalnia nie tylko leżą blisko siebie. Dzielą również historię – dodaje.

comments powered by Disqus