Targi Książki otwarte na zmiany. Kolejna edycja w październiku

Każda edycja Targów Książki co roku przyciąga tłumy czytelników fot. Krzysztof kalinowski/LoveKraków.pl

Dostosowana do potrzeb wydawców i czytelników, przystosowana do nowych okoliczności. Taka ma być 24. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Expo Kraków.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 14 – 17 października. Organizatorzy nie kryją, że 2020 rok pokazał, że każdy, nawet najlepszy plan nie zawsze da się zrealizować. Z powodu pandemii odwołano ostatnią edycję wydarzenia, a Gala Konkursu im. J. Długosza odbyła się tylko wirtualnie.

Z odwagą patrzymy w przyszłość, jesteśmy otwarci na zmiany, ale nie zapominamy o tym co jest dla nas najważniejsze – tradycyjnych spotkaniach offline – podkreśla Zuzanna Oettingen, project manager Targów w Krakowie.

100. rocznica urodzin Lema

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Z tej okazji organizatorzy przygotowali konkurs, który rozpocznie się dokładnie 24 tygodnie przed targami.

Słowa Stanisława Lema z książki „Summa technologiae” o tym, że „jest się  szczęśliwym, wie się dopiero potem, kiedy to minęło. Człowiek żyje zmianą” idealnie wpisują się w atmosferę przygotowań do nadchodzącej edycji. Od listopada z niecierpliwością czekamy na ponowne „odmrożenie branży”. Zdalnie przygotowujemy targi, spędzamy wiele godzin na łączach ze słuchawkami w uszach i każdego dnia tęsknimy za możliwością kontaktu offline - dodaje Oettingen.

Podczas minionych edycji, czytelnicy mieli okazję bliżej poznać pracę ilustratorów i przyjrzeć się ich warsztatowi. Nowością tegorocznej edycji ma być specjalna przestrzeń dla tłumaczy książek. W ten sposób organizatorzy chcą podkreślić ich ogromną rolę w procesie twórczym, ponieważ to od nich często zależy odbiór treści.

Zaproszeni goście odpowiedzą na pytania – jak zostać tłumaczem, co jest najważniejsze w pracy nad tekstem i z jakimi problemami mierzą się w codziennej pracy.

Tradycyjny konkurs

Nieodłącznym wydarzeniem towarzyszącym Targom Książki jest Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, mający na celu popularyzację książek naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

W ubiegłym roku organizatorzy otrzymali 48 zgłoszeń. Tegoroczna edycja rozpocznie się w marcu, a laureata poznamy 14 października podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym Ice Kraków.

Szczegółowe informacje na temat Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie są dostępne na stronie www.ksiazka.krakow.pl

comments powered by Disqus