Teatr Bagatela. Kolejna premiera i nowe limity miejsc na widowni [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Teatr Bagatela gra przez całe lato. Już 26 czerwca premiera „Pensjonatu Pana Bielańskiego” w reż. Marka Gierszała. Od tego dnia obowiązuje również nowy limit miejsc na widowni.

Bagatela zabiera widzów na wycieczkę po Krakowie sprzed 100 lat. Kostiumowa farsa „Pensjonat Pana Bielańskiego” to wehikuł czasu, który przeniesie widzów do cesarsko-królewskiej epoki.

Herbert Kaluza i Marek Gierszał na potrzeby polskiego teatru zaadaptowali niemiecką, XIX-wieczną possę „Pension Schooller” Carla Laufsa i Wilhelma Jacoby’ego, osadzając akcję w Krakowie.

O próżności bez moralizowania

– Spektakl opowiada o ludzkiej przywarze, jaką jest próżność, ale bez moralizowania i grożenia palcem – mówi Marek Gierszał, reżyser spektaklu. – Przedstawiamy ją z przymrużeniem oka i w dowcipny sposób. Zapraszamy widzów do pośmiania się nie tylko z siebie, ale przede wszystkim postaci na scenie. Possa z definicji nikogo ma nie pouczać, a bawić. Dlatego zapraszamy do teatru śmiechu, a nie do monotonii w teatrze.

Chociaż współcześnie 15 bohaterów „Pensjonatu” trudno identyfikować z jakimikolwiek znanymi osobami, najważniejsze, że na potrzeby farsy tworzą galerię barwnych osobistości.

Na scenie zobaczymy wieloosobową i międzypokoleniową obsadę Teatru Bagatela. W spektaklu występują m.in. Krzysztof Bochenek, Magdalena Walach, Sławomir Sośnierz, Anna Branny czy Dariusz Starczewski.

Premiera już w ten weekend, 26 czerwca. To jednak nie koniec spotkań z widzami. Teatr gra przez całe wakacje – na afiszu znalazły się propozycje takie jak „Bagatela śpiewa”, „Rewizor”,  „Pomoc domowa” czy „Ryzykowna forsa”.

Nowy limit miejsc

Od 26 czerwca teatr może udostępnić widzom 75% widowni. Do tego limitu nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

– W związku z tym osoby w pełni zaszczepione i zainteresowane naszymi spektaklami zapraszamy do kontaktu z Biurem Rezerwacji Biletów.  Wejście na spektakl będzie możliwe tylko po przedstawieniu do wglądu potwierdzenia szczepienia. Widzowie niezaszczepieni rezerwują i kupują bilety na dotychczasowych zasadach – informuje Magdalena Musialik-Furdyna z Teatru Bagatela.