Teatr Groteska na tropie zaginionego kapelusza. Jego wartość to 100 tys. zł

Konferencja zapowiadająca premierę spektaklu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To będzie intryga skrojona na wyobraźnię widzów. Teatr Groteska zaprasza na pierwszą w tym sezonie premierę. W ten weekend na deskach teatru zagości „Kapelusz za sto tysięcy” w reż. Adolfa Weltschka.

Przestawienie oparte na powieści Adama Bahdaja z 1966 roku zabierze widzów w podróż do nadmorskiego kurortu, gdzie rozegra się pełna zwrotów akcji intryga. Adaptacja przygotowana przez Małgorzatę Zwolińską i Adolfa Weltschka jest utrzymana w konwencji kryminalnej komedii muzycznej.

– Dla nas to powrót do czasów dzieciństwa. Stworzyliśmy familijny kryminał, w którym intryga jest skrojona na wyobraźnię młodych widzów. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu udało nam się sprostać literackiemu pierwowzorowi. To będzie prawdziwe teatralne kino familijne – zapowiada Adolf Weltschek, reżyser spektaklu.

Zagadka zaginionego kapelusza

Elegancki dowcip sprzed lat, familijne piosenki, choreografia i rozbudowana oprawa multimedialna – to wszystko czeka na widzów w Teatrze Groteska. Na czele wyrazistych bohaterów stanie „Dziewiątka”, którą zagra Dominika Guzek.

Główna bohaterka w trakcie wakacji nad morzem wpada na trop międzynarodowej afery szpiegowskiej. Dziewiątka pomaga wiolonczeliście odnaleźć kapelusz, którego wartość wynosi 100 tys. zł. W śledztwie pomagają jej ornitolog Maciek i jego babcia.

– Nasi widzowie mogą razem z Dziewiątką odkrywać zagadkę zaginionego kapelusza. Stają się świadkami tej sprawy i są wciągani w intrygę. Moja bohaterka jest silna, charakterna, konkretna i sprytna. Spektakl to nie tylko podróż w czasie dla osób, które pamiętają lata 60., ale i opowieść dla młodzieży, która może się czegoś nowego o tamtych czasach dowiedzieć – przyznaje Dominika Guzek.

W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Bartłomieja Olszewskiego, Olgę Przeklasę, Iwonę Olszewską-Watemborską czy Zbigniewa Kozłowskiego.

Premiera „Kapelusza za sto tysięcy” w Teatrze Groteska odbędzie się 20 listopada. Spektakl można również zobaczyć 19, 21, 22, 23 i 24 listopada.

comments powered by Disqus